FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA, 27. FORDULÓ
2018. március 20. 20:35, kedd

Az első 15 percet átaludta, ám végül így is simán nyert a címvédő - VIDEÓVAL

A Fenerbahce együttese 87-73-ra győzött hazai pályán a Maccabi Tel-Aviv ellen a férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának 27. fordulójában.

A Fenerbahce és a Maccabi számára is fontos volt az összecsapás, hiszen a címvédő egy sikerrel hatalmasat lépett volna ahhoz, hogy bebiztosítsa pályaelőnyét a rájátszásra, míg a Maccabi a Himki elleni vereségével és a Baskonia sikerével a legutóbbi fordulót követően kicsúszott a legjobb nyolcból.

Az izraeliek azonban jól tudták, miként kell a Fener ellen játszani, hiszen utolsó három meccsükön legyőzték a törököket. A legutóbbi, 81-73-as siker alkalmával Pierre Jackson és Norris Cole együtt 39 pontot szorgoskodott össze.

A mostani találkozó is sokáig a vendégek szájíze szerint alakult, hiszen a második negyed elején már nyolc ponttal vezettek a jól játszó izraeliek. Ám a játékrész második felében varázsütésre feltámadtak a hazaiak, főleg Datome volt elemében, míg a vendégek rengeteget hibáztak, így a nagyszünetben már az isztambuliak vezettek 45-36-ra.

A folytatásban sem tudtak változtatni a vendégek,  így 10 perccel a vége előtt a már 18 pont volt a Fener előnye. Az utolsó játékrészben ugyan sikerült valamit faragnia hátrányából a Maccabinak, így a Fenerbahce végül, a meccs összképét tekintve, teljesen megérdemelten nyert 87-73 arányban.