TENISZ, ATP 1000, RÓMA, 1. FORDULÓ
2018. május 15. 20:21, kedd

Shapovalov sokat hibázva jutott túl Berdychen - VIDEÓVAL

Denis Shapovalov hatalmasat küzdve, három szettben két vállra fektette Tomas Berdychet a római ATP 1000-es torna első fordulójában. Diego Schwartzman könnyedén jutott túl chilei ellenfelén.
Fotó: Reuters

Borzasztóan indult a mérkőzés a mostanában remek formát mutató Denis Shapovalov számára, hiszen Berdych kétszer is brékelte, melyből egyet sem tudott ledolgozni a kanadai, így hamar 6:1 állt az eredményjelzőn.

A második szettben kezdett magára találni a fiatal játékos, és ugyan sok ki nem kényszerített hibát vétett, de végül egyszer elvette a cseh adogatását, majd harmadik szettlabdáját kihasználva egyenlítette a játszmák számát. Jöhetett a döntő szett, melyben Shapovalov végig az eredmény után szaladt. Mindkét fél – többé-kevésbé – magabiztosan hozta szervagémjeit, így tie-break következett. Itt nagyon precíz és végzetes játékkal kezdett a világranglista 29.-je, ám a rutinos versenyzőnek nem remegett meg a keze és ledolgozta a kettős minibréket. A kanadai viszont megrázta magát, és újabb pontot szerzett fogadóként, mely a továbbjutását jelentette.

A SHAPOVALOV-BERDYCH MECCSET ELDÖNTŐ TIE-BREAK

Diego Schwartzman 6:4, 6:1-re verte a chilei Nicolas Jarryt, Lucas Pouille óriási csatában, három szettben és döntő tie-breakben ejtette ki Andreas Seppit.