DIGI Sport HD - Szvitolina laza ujjgyakorlat után ment tovább, Sarapovának meg kellett izzadnia - VIDEÓVAL

WTA, RÓMA, 1-2. FORDULÓ
2018. május 15. 21:09, kedd

A címvédő Jelina Szvitolina könnyedén verte 6:1, 6:2-re Petra Marticot a római WTA-torna második fordulójában. Marija Sarapova az első fordulóból három szettben jutott tovább.

Nem volt kérdés az első szettben, hiszen a negyedikként kiemelt Szvitolina kétszer is brékelte ellenfelét, így bő félóra alatt 6:1-el abszolválta a játszmát. A második felvonásban ugyanaz volt a forgatókönyv, az ukrán sztár kétszer is elvette Martic adogatását, majd lávgémmel befejezte a találkozót.

A SZVITOLINA-MARTIC UTOLSÓ JÁTÉKA

Marija Sarapova még csak az első mérkőzésére készült Ashleigh Barty ellen. Az orosz klasszis kétszer brékelt az első szettben, melyből egyet ledolgozott ugyan az amerikai, ám az kevésnek bizonyult a játszma megmentéséhez, így 7:5 után Sarapovánál volt az előny.

A második felvonásban Barty azonnal brékhátrányba került, de később kétszer is elvette ellenfele adogatását, majd harmadik szettlabdáját értékesítve kiharcolta a döntő szettet. Ekkor kijött a rutin az ötszörös Grand Slam-győztes javára, és két játékot is nyert fogadóként, majd harmadik meccslabdáját kihasználva befejezte a párharcot.