TENISZ, ATP MASTERS, RÓMA
2018. május 16. 17:58, szerda

Nisikori parádés meccsen verte Dimitrovot, Cilic megszenvedett Harrisonnal - VIDEÓVAL

Nisikori Kej szetthátrányból fordítva fektette két vállra Grigor Dimitrovot az olaszországi, salakon zajló ATP 1000-es tenisztorna második körében. Marin Cilic és Juan Martín del Potro is kvalifikálta magát a nyolcaddöntőbe.

Nisikorinak nincs szerencséje a sorsolásokkal. A japán Madridban már rögtön az első fordulóban összefutott Novak Djokoviccsal (és két játszmában kis is kapott a balkáni versenyzőtől), míg Rómában már a második körben összehozta őt a sors a világbajnok, és nem mellesleg harmadik kiemelést kapó Dimitrovval.

A bolgár mostanában nincs csúcsformában, ezt pedig Nisikori a meccs elején kihasználta, és 2:2-nél brékelni tudott. Előnye azonban nem tartott ki a nyitó etap végéig, ugyanis a világranglista negyedik helyezettje 5:4-es hátránynál visszabrékelt, 6:6 után pedig – rövidítésben – be is húzta a szettet.

A folytatásban először Dimitrov nyert gémet fogadóként, de a szigetországi teniszező egyből visszabrékelt, majd számára a lehető legjobbkor, 6:5-ös vezetésnél ismét lecsapott, kiharcolva ezzel a mindent eldöntő, harmadik felvonást. Ott eleinte megint az európainak állt a zászló, ám Nisikori a 2:2-nél összeszedett brékhátrányát kétszer is visszavette, így végül 6:4-re hozta a játszmát, és legyőzte papíron esélyesebbnek tartott ellenfelét.

A NISIKORI - DIMITROV ÖSSZECSAPÁS VÉGE

Marin Cilic már kedd este elkezdte saját mérkőzését Ryan Harrison ellenében, de az éjszakába nyúló csata az első játszma tie-breakjében félbeszakadt. A párharcot végül kedden folytatták, a horvát pedig - némi meglepetésre - elbukta az első etapot. A negyedik kiemelt a folytatásban egalizált, majd a döntő szettet rövidítésben behúzta, így, ha nehezen is, de bejutott a következő fordulóba.