TENISZ, ATP 1000-ES TORNA, TORONTO, 2. FORDULÓ
2018. augusztus 09. 08:43, csütörtök

Fucsovics hatalmas csatában maradt alul Wawrinkával szemben

Fordulatos mérkőzésen Stanislas Wawrinka 1:6, 7:6, 7:6 arányban legyőzte Fucsovics Mártont a Torontóban zajló ATP 1000-es tenisztorna második fordulójában. A svájci ellenfele a világelső Rafael Nadal lesz a legjobb 16 között.
(fotó: Twitter)

Fucsovics Márton két szettben győzött az első körben Joao Sousa ellen, míg Stanislas Wawrinka óriási csatában győzte le (a meccs közben sérülést szenvedő) Nick Kyrgiost. A két teniszező korábban egyszer találkozott egymással, akkor honfitársunk Genfben győzte le a svájcit, ahol végül élete első ATP-torna győzelmét ünnepelhette.

A mérkőzést a Nyíregyházán született játékos kezdte jobban, hiszen rögtön az első adandó alkalommal elvette ellenfele adogatását. Ez még egyszer sikerült a játszma során, saját szerváinál pedig nem hibázott, melynek köszönhetően 6:1-re megnyerte az első szettet.

A következő felvonásban Wawrinka brékelte rögtön Fucsovicsot, de ez nem zavarta meg honitársunkat, aki picivel később fogadóként tudott érvényesülni. Innentől mindkét játékos magabiztosan szervált, így tie-breakre került sor, ahol a svájci akarata érvényesült, így következhetett a döntő játszma.

Hasonlóan alakult az utolsó etap, annyi különbséggel, hogy az első brék Marci nevéhez fűződött. Itt sem telt el sok idő, mikor a háromszoros Grand Slam-győztes elvette a magyar játékos szerváját. Ettől kezdve az adogató akarata érvényesült, tehát újra rövidítésre került sort.

A tie-breakben 5-5-ig két-két minibréket láthatott a nagyérdemű, majd ezt követően Fucsovics jutott meccslabdához. Ezt Wawrinka hárította, majd Marci előtt újabb lehetőség adódott, hogy befejezze a párharcot. Sajnálatos módon ezzel sem tudott élni, majd a svájci előtt nyílt meg az esély. Itt Marci keze nyugodt maradt, melynek köszönhetően újabb két mérkőzéslabdája volt. Ezeket is megúszta a 2008-ban Roger Federer oldalán olimpiai aranyérmet szerző játékos, majd a következő döntő játéknál már nem hibázott, melynek köszönhetően 12-10-re megnyerte a rövidítést, azzal együtt pedig a meccset is.

Kacsanov (orosz) - Carrena Busta (spanyol,12.)  6:4, 7:6
 Ivaska (bolgát) - Harrison (amerikai)  7:6, 6:4
 Tiafoe (amerikai) - Raonic (kanadai)  7:6, 4:6, 6:1
 Herbert (francia) - Isner (amerikai, 8.)  7:6, 6:2
 Shapovalov (kanadai) - Fognini (olasz, 14.)  6:3, 7:5
 Cicipasz (görög) - Thiem (osztrák)  6:3, 7:6
 Anderson (dél-afrikai, 4.) - Donszkoj (orosz)  4:6, 2:6, 7:6
 A. Zverev (német, 2.) - Klahn (amerikai)  6:4, 6:4