DIGI Sport HD - Gond nélkül jutott a legjobb négy közé Anderson! - VIDEÓVAL!

TENISZ, ATP MASTERS, TORONTO
2018. augusztus 10. 20:45, péntek

Gond nélkül jutott a legjobb négy közé Anderson! - VIDEÓVAL!

Meglepően sima csatában, 6:2, 6:2 arányban győzte le Kevin Anderson a világranglistán ötödik helyén álló Grigor Dimitrovot a Torontóban zajló ATP-tenisz torna negyeddöntőjében.

A MECCS HAJRÁJA:

Izgalmas párharcra lehetett számítani, hiszen a két játékos előző három mérkőzése egyaránt kemény borításon zajlott, és mindegyik döntő szettben dőlt el, ahol végül kivétel nélkül Dimitrov ünnepelhetett.

A mérkőzés elején mindkét játékos magabiztosan adogatott, így 2:2-ig fej-fej mellett haladtak. Ekkor azonban a dél-afrikai játékos kétszer is brékelte ellenfelét, mellyel behúzta az első játszmát.

A következő felvonásban már nem várt ennyit a világranglista hatodik pozícióját elfoglaló játékos, aki az első adandó alkalommal brékelte a bolgárt. Később 4:2-es állásnál ismét fogadóként érvényesült, így saját kezében volt a sorsa. Az első meccslabdát ugyan még hárította Dimitrov, ám a másodiknál már nem volt esélye, így a dél-afrikai jutott először az elődöntőbe, ahol a Sztefanosz Cicipasz-Alexander Zverev párharc győztesén át vezet az út a fináléba.

Anderson (dél-afrikai, 4.) - Dimitrov (bolgár, 5.) 6:2, 6:2