TENISZ, WTA-TORNA, HIROSMIMA, NEGYEDDÖNTŐ
2018. szeptember 14. 11:47, péntek

Már elődöntős a 17 éves amerikai, az első kiemelt vár rá - VIDEÓVAL

A selejtezőből érkezett Amanda Anisimova már elődöntős, miután két szettben győzött Anna Karolína Schmiedlová ellen a hirosimai WTA-tenisztornán. A legjobb négy között az első helyen kiemelt Csang Su-aj vár rá.

AZ ANISIMOVA-SCHMIEDLOVÁ MECCS HAJRÁJA

Folytatódott a 17 éves Amanda Anisimova remeklése, aki a selejtezőben megnyert három párharc után a főtáblán is harmadik meccsét nyerte meg, és ezt is magabiztos különbséggel.

Az amerikai teniszező 4:0-val indított Anna Karolína Schmiedlová ellen, és bár 5:2-nél még nem tudta kiszerválni a szettet, utána újra elvette ellenfele szerváját. Anisimova a második felvonásban is kétszer brékelte le Schmiedlovát, így alig több mint egy óra játék után (a meccs időpontja a hosszú esőszünet miatt azért hosszabb volt) bejutott az elődöntőbe.

A fiatal amerikaira az első helyen kiemelt Csang Su-aj vár majd a négy között, a kínai teniszező Zarina Dijaszt verte két játszmában. A  nyitó szettben a kínai kettős brékelőnybe került, 5:1 után azonban három játékot is elveszített, mielőtt lezárta volna a játszmát. A  másodikban 1:1 után mindketten brékeltek egyet-egyet, majd az első kiemelt 5:5-nél újra játékot nyert fogadóként, így megnyerte a meccset.

A Tomljanovic-Hszie meccs az első játékban félbeszakadt az esőzés miatt, ezt csak szombaton tudják befejezni.