TENISZ, ATP 1000-ES TORNA, SANGHAJ, 3. FORDULÓ
2018. október 11. 14:41, csütörtök

Federer szettet vesztett, de továbbment - VIDEÓVAL

Roger Federer három szettben nyert Roberto Bautista Agut ellen a Sanghajban zajló ATP 1000-es tenisztorna harmadik fordulójában. A svájci zseni a szűk kétórás sikernek köszönhetően a negyeddöntőben Nisikori Kejjel találkozik majd, aki Sam Querreyt búcsúztatta. A harmadikként kiemelt Juan Martín Del Potro térdsérülés miatt feladta a küzdelmet Borna Coric ellen.
(Reuters)

Federer szerdán játszotta első meccsét a sanghaji tornán, és a korábi világelső svájci igencsak megszenvedett Danyiil Medvegyev ellen, a huszonkét esztendős orosz ugyanis az elvesztett első szett után döntő felvonásra késztette klasszis ellenfelét. Azonban végül a hússzoros Grand Slam-bajnok jutott tovább.

Csütörtökön a háló másik oldalán Roberto Bautista Agut állt, de Federernek ezúttal sem volt könnyű dolga. Az első szett negyedik játékában a svájci került előnybe, a szett végéig megőrizte azt, így 6:3-mal behúzta ezt az etapot.

A második szettet is a világranglista második helyezettje kezdte jobban, hiszen rögtön az első játékban brékelt, de ezt követően meglepő fordulatot láthattak a nézők, ugyanis spanyol riválisa zsinórban négy játékot nyert, ebből kettőt fogadóként, így máris nála volt az előny. Bautista ráadásul még egyszer elvette a svájci klasszis szervagémjét, így 6:2-re nyerte ezt a játszmát.

A döntő szettben aztán sokáig, egészen pontosan 4:4-ig egyik fél sem tudott brékelni, a kilencedik játékban azonban Federer ismét előnybe került, majd a következő gémben semmire nyerte adogatásait, így végül egy óra és ötvennégy perc alatt 6:4, 2:6, 6:4-re megnyerte a meccset.

A FEDERER - BAUTISTA-AGUT MECCS UTOLSÓ KÉT JÁTÉKA:

A svájci klasszis a következő körben még nehezebb ellenféllel néz majd farkasszemet, hiszen Nisikori Kejjel találkozik, ugyanis a japán két szettben múlta felül Sam Querreyt. Kiesett a Fucsovics Mártont kiejtő Peter Gojowczyk is, hiszen két sima szettben maradt alul az ausztrál Matthew Ebden ellen. A harmadikként kiemelt Juan Martín Del Potro egy szett erejéig meccsben volt Borna Coric ellen, az első játszmát 7:5-re nyerte a horvát. Az argentin klasszist viszont térdsérülés miatt folyamatosan ápolni kellett, így a második felvonás előtt feladta a mérkőzést.

Federer (svájci, 1.) – Bautista-Agut (spanyol) 6:3, 2:6, 6:4
Nisikori (japán, 8.) – Querey (amerikai) 7:6, 6:4
Ebden (ausztrál) – Gojowczyk (német) 6:2, 6:3
Coric (horvát, 13.) - Del Potro (argenitn, 3.) 7:5 után Del Potro feladta