FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA, ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
2018. november 08. 22:34, csütörtök

Izraelben a Real, Milánóban a CSZKA maradt hibátlan - VIDEÓVAL

A Maccabi Tel-Aviv otthonában aratott könnyed győzelmet a címvédő Real Madrid együttese a férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának hatodik fordulójában. A királyi gárda ezzel továbbra is hibátlan mutatóval áll a tabella élén. A spanyol együtteshez hasonlóan a CSZKA Moszkva is megőrizte százszázalékos mutatóját, miután szoros meccsen nyerni tudott Milánóban.

A MACCABI TEL-AVIV - REAL MADRID MECCS HAJRÁJA

A csütörtöki játéknap előtt két csapat rendelkezett már csak hibátlan mutatóval: a Real Madrid és a CSZKA Moszkva. Előbbi a Maccabi otthonában lépett pályára és habár az izraeliek az első negyed nagy részében vezettek, tíz percnyi játék után mégis a Real vezetett hárommal.

A madridiak ezt követően a második játékrészt igencsak megnyomták (21-8-ra nyerték ezt az etapot), aminek következtében már szinte a nagyszünethez érve eldöntötték a meccset. A folytatásban a hazaiak nem tudtak megújulni, míg a címvédő van annyira jó csapat, hogy ezt a fórt nem szórakozza el csak úgy. A vége 87-66 lett a madridiak javára, akik így továbbra is hibátlan mutatóval vezetik az alapszakasz tabelláját.

A CSZKA Milánóba látogatott csütörtökön este és egy változatos első félidő után a harmadik negyedben úgy tűnt, hogy odalesz az orosz gárda veretlensége, hiszen a hazaiak már tizenhárom ponttal is vezettek. A játékrész hajrája azonban a vendégeknek sikerült jobban, így az utolsó tíz perc előtt már csak három pont volt a hátrányuk egy 12-2-es futásnak köszönhetően.

A záró negyedben aztán a CSZKA nem engedte ki a kezéből az irányítást, a hazaiak mindössze kétszer tudtak visszajönni egálra, de fordítani men tudtak. A moszkvaiak végül 90-85-re nyerték a meccset, így a Real mellett ők is hibátlan mutatóval rendelkeznek.

Bayern München – Darüssafaka 116-70
Maccabi Tel-Aviv – Real Madrid 66-87
Milano – CSZKA Moszkva 90-85
Gran Canaria – Anadolu Efes 90-94