UEFA Európa Liga

Hátrányból felállva gálázott az Atlético - VIDEÓKKAL

Az első gólt ugyan a Köbenhavn szerezte, de ez nem zavarta meg az Atlético Madridot, hiszen a csapat így is simán nyert 4-1-re Koppenhágában, az Európa Liga legjobb tizenhat közé jutásért rendezett párharcának első felvonásán. Már a mérkőzés elején látszott, hogy a matracosok komolyan készültek erre a meccsre, és rengeteg helyzetet dolgoztak ki, de a vezetés ennek ellenére a dánoknak jött össze. Nem sokáig tartott azonban ez az előny, és a félidő végén már a madridiak neve mellett szerepelt több találat. A második játékrészben Antoine Griezmann és Vitolo góljával - vélhetően - a továbbjutás kérdése is eldőlt.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA:

UEFA EURÓPA LIGA, LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Köbenhavn - Atlético Madrid 1-4 (1-2)
Helyszín: Koppenhága, Telia Parken. Játékvezető: Aliakszej Kulbakov.
Köbenhavn: Olsen - Ankersen, Vavro, Lüftner, Boilesen - Skov (Bengtsson, 73.) Gregus, Kvist, Falk (Santander, 62.) - Fischer (Pavlovics, 72.), Szotiriu.
Vezetőedző: Stale Solbakken.
Atlético Madrid: Moyá - Juanfran, Giménez, Godín, Hernández - Correa (Carrasco, 59.), Thomas, Saúl, Koke (Gabi, 80.) - Griezmann, Gameiro (Vitolo, 70.).
Vezetőedző: Diego Simeone.
Gólszerző: Fischer (15.), illetve (Saúl, 21.), Gameiro (37.), Griezmann (71.), Vitolo (77.)

90+2. perc - Véget ért a találkozó.

90. perc - Két percet hosszabbított a bíró.

83. perc - Pavlovics fejese a kapufáról kifelé pattant.

77. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Eldöntik a madridiak a párharcot! A csereként beállt Vitolo került szembe Olsennel, lövését pedig már csak beljebb tudta segíteni a hazaiak kapusa. 1-4.

71. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Növeli előnyét az Atlético! Carrasco indította Griezmannt, aki a pocsékül kimozduló Olsen lábai között a hálóba gurította a labdát. 1-3.

68. perc -
Egy szabadrúgás figura után Carrasco került lövőhelyzetbe, viszont már csak a gyengébbik lábával tudott tüzelni, talán emiatt is ment mellé a kísérlete.

64. perc - Carrasco lövése gurult el a kapufa mellett.

57. perc - Fisher passza Falk mögé ment, így a játékos nem tudta rendesen eltalálni a labdát, ami a kapu mellé gurult.

22:06 - Kezdetét vette a második játékrész.

45. perc
- Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

40. perc - Egy levágódó kísérlet után Szotiriu került tiszta lövőhelyzetbe, de a ciprusi támadó nem tudott kellő erőt vinni próbálkozásába, így Moya gond nélkül fogta a labdát.

37. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Már az Atlético vezet! Hernández és Griezmann játszott össze varázslatosan, majd előbbi játékos passzolt Gameiróhoz, ő pedig állítgatás nélkül a bal alsóba belsőzte a labdát, 1-2!

36. perc - Szotiriu kínálta meg Moyát, a spanyol hálóőr simán védett.

30. perc - A vendégek egyenlítő találata óta sem esett vissza az iram, de az utóbbi percekben a matracosok - bár dominálnak, de - nem tudnak helyzeteket kialakítani.

21. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ott a válasz! Egy kis szögletet követően Griezmann adta be a játékszert, az érkező Saúl pedig szépen csősztatott a kapuba, 1-1!

15. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! A semmiből vezetnek a dánok! Egy baloldali bepassz után nem tudtak felszabadítani a madridi bekkek, így Ankersen lőhetett, bombájába Fischer ért bele gyönyörűen, sarokkal, a labda pedig így a hálóban kötött ki, 1-0!

13. perc - Újabb hatalmas Atlético-lehetőség! Egy óriási védelmi hibát követően Griezmann egy az egyben vihette kapura a labdát, ám Olsen gészen hihetetlen barvúrral hárítani tudta a gall csatár közelről leadott lövését!

8. perc - Egy labdaszerzés után Koke gurította vissza a játékszert Griezmannak, aki nem ravasz tekeréssel próbálkozott, de kísérlete kevéssel elkerülte a kapu jobb oldalát.

2. perc - Correa passzolt Griezmannhoz, a francia támadó azonban nem tudta átemenli a labdát a remekül kimozduló Olsen felett. A szöglet után Saúl került helyzetbe, de ígéretes pozícióból fölé durrantott.

21:05 - Elkezdődött a találkozó.

Megtekintések száma: 1043 2018-02-15 23:15:00

00:35 - Sport 24
06:20 - Labdarúgás