UEFA Európa Liga

Kikaptak, de így is továbbmentek Gulácsiék! - VIDEÓVAL

Bár hazai pályán kikapott 2-0-ra a Leipzig a Napoli ellen, de 3-3-as összesítéssel, a több idegenben lőtt gólnak köszönhetően a német gárda várhatja a pénteki nyolcaddöntő párosításainak a sorsolását. Már a kezdőcsapatot látva is érezhető volt, hogy nem feltett kézzel érkeztek Marek Hamsikék a lipcsei visszavágóra, és a 33. percben meg is szerezték a vezetést. A második játékrészben sokáig nem történt túl sok izgalom, azonban a hajrában Lorenzo Insigne bevágta a második gólt is. Ezt követően viszont nem született több találat, így Gulácsi Péterék jutottak be a legjobb 16 közé.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA:

UEFA EURÓPA LIGA, LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
Leipzig - Napoli 0-2    Összesítésben: 3-3 (idegenben lőtt góllal a Leipzig jutott tovább)
Helyszín: Lipcse, Red Bull Arena. Játékvezető: Anthony Taylor.
Leipzig: Gulácsi - Laimer, Konaté, Upamecano, Bernardo - Sabitzer, Demme, Kampl, Bruma - Poulsen, Werner.
Vezetőedző: Ralph Hasenhüttl.
Napoli: Reina - Maggio, Raúl Albiol, Tonelli, Mário Rui - Allan, Diawara, Hamsik (Callejón, 66.) - Insigne, Mertens, Zielinski.
Vezetőedző: Maurizio Sarri.
Gólszerzők: Zielinski (33.), Insigne (86.)

90+5. perc - Véget ért a találkozó. Idegenben lőtt góllal a Leipzig a továbbjutó.

90. perc - Négy percet hosszabbított a bíró.

86. perc - GÓÓÓÓÓL! Növeli előnyét a Napoli, és már csak egy gól kell a továbbjutáshoz. A csereként beálló Callejón beadását egy pattanás után Insigne vágta Gulácsi hálójába. 0-2.

76. perc -
Tonelli fejesét magabiztosan fogta Gulácsi, annak ellenére is, hogy a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

66. perc - Érződik Sarrin, hogy a góllövés a legfontosabb cél. Hamsik helyére Callejón érkezett a pályára.

55. perc - Zielinski távoli lövését könnyedén fogta Gulácsi.

20:03 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+1. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Egy percet hosszabbított a játékvezető.

33. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Napoli! Mertens adott remek labdát Insignének, aki a hosszú sarkot vette célba. Gulácsi itt hatalmasat védett még, de a kipattanót Zielinski közvetlen közelről a hálóba passzolta. 0-1.

26. perc -
Mertens indította remekül Insignét, de az olasz szélső lövését Gulácsi Péter óriási bravúrral kapufára tolta. A partjelző közben lest intett, ám ez nem vesz el semmit honfitársunk érdemeiből.

14. perc - Kampl magasan érkező passzát Sabitzer lőtte el kapásból, ami látszólag nem jelentett volna veszélyt, ám az igyekvő Tonelli fején irányt változtatott a játékszer, ami végül a felsőlécről vágódott ki.

11. perc - Hamsik került lövőhelyzetbe az ötös vonalán, azonban a vendégek csapatkapitánya nem találta el jól a labdát, így könnyedén fogta azt Gulácsi.

19:01 - Kezdetét vette a találkozó.

Megtekintések száma: 1096 2018-02-22 21:00:00

06:05 - Labdarúgás