UEFA Európa Liga

Kádárék kecsegtető pozícióból várhatják a visszavágót - VIDEÓKKAL

Egy unalmas, gól nélküli első félidőt követően, izgalmakkal teli második játékrészt produkáltak a felek, melyet követően 2-2-re végződött a Lazio és a Dinamo Kijev találkozója az UEFA Európa Liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Egy gyönyörű sarokkal szerzett találattal jutottak előnyhöz Kádárék, de két perccel később már ismét döntetlenre állt a találkozó, köszönhetően a gólpasszt kiosztó Felipe Andersonnak, és a higgadtan végrehajtó Ciro Immobilének. Pár pillanattal később a brazil támadó már a gólszerző szerepében jeleskedett, miután könnyedén gurította el a játékszert a kimozduló kapus mellett. A végén azonban a kijeviek örülhettek, hiszen a csereként beálló Júnior Moraes távoli bombájával egalizáltak, így ők várhatják jobb helyzetből a visszavágót.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA:

UEFA EURÓPA LIGA, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Lazio - Dinamo Kijev - 2-2 (0-0)
Helyszín: Róma, Stadio Olimpico. Játékvezető: Ivan Kruzilak.
Lazio: Strakosha - Wallace, De Vrij, Radu - Basta, Murgia, Lucas Leiva, Milinkovics Szavics, Lukaku - Felipe Anderson - Immobile.
Vezetőedző: Simone Inzaghi.
Dinamo Kijev: Bojko - Kedziora, Burda, Kádár, Pivaric - Saparenko, Bujalszkij - Cihankov, Harmas, Morozjuk - Beszjedin.
Vezetőedző: Alekszandr Kacskevics.
Gólszerzők: Immobile (54.), Felipe Anderson (62.) ill. Cihankov (52.), Júnior Moraes (79.)

90+5. perc - Immobile eldönthette volna a találkozót, de az emelése a kapufáról kifelé pattant. Ez volt az utolsó momentum, a játékvezető lefújta a találkozót.

90+3. perc - Parolo csúsztatását könnyedén fogta Bojko.

90. perc - Milinkovics-Szavics szabadrúgása a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

79. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Dinamo Kijev! A csereként beállt Júnior Moraes gondolt egyet, és kb. 25 méterről védhetetlenül tüzelt Strakosha hálójába. 2-2.

72. perc -
Morozjuk szabadrúgása a sorfalról szögletre pattant.

66. perc - Pivaric kapott parádés labdát, de Strakosha jó ütemben mozdult ki a kapujából és hárítani tudott.

62. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Fordít a Lazio! Milinkovics-Szavics szerzett labdát a Dinamo térfelén, majd egyből indította Felipe Andersont, a brazil pedig higgadtan gurította el a labdát Bojko mellett. 2-1.

54. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Nem sokáig tartott az ukránok előnye. Felipe Anderson kiváló ütemben ugratta ki Immobilét, az olasz támadó pedig rutinosan tüzelt a hosszú sarokba. 1-1.

52. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Dinamo Kijev! Pivaric beadását Beszedin fejelte középre, majd Cihankov ugyan túl futott a labdán, de remekül oldotta meg a fiatal középpályás, és sarokkal végül a hálóba juttatta a játékszert. 0-1.

22:08 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+1. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Végre történt valami! Egy sarokrúgás után Pivaric elé került a labda, a balhátvéd egyből tüzelt is a kapura, de távoli lövése messze elkerülte a hazaiak hálóját.

30. perc - Wallace középre ívelt labdáját Milinkovics-Szavics tüzelte kapásból a kapura, lövése azonban csak a nézőkre volt veszélyes.

25. perc - Lukaku beadását Burda halászta el Immobile elől. Kellett is a bravúros mentés, hiszen az olasz csatárnak csak az üres kapuba kellett volna lőnie a játékszert.

16. perc - Milinkovics-Szavics távoli lökete a kapufa fölött hagyta el a játékteret.

14. perc - Basta passzát követően Felipe Anderson vette célba a rövid felső sarkot, kísérlete azonban fölé szállt.

12. perc - Egyelőre a hazaiak birtokolják többet a labdát, de Kádárék nagyon fegyelmezetten védekeznek, így nem jutottak el igazán nagy helyzetig az olaszok.

21:06 - Elkezdődött a mérkőzés.

Megtekintések száma: 877 2018-03-08 23:00:00

00:35 - Sport 24
06:20 - Labdarúgás