UEFA Európa Liga

Gulácsiék elkapták a Zenitet, a Marseille magabiztos fórt szerzett a Bilbao ellen - VIDEÓKKAL

Az RB Leipzig futballcsapata 2-0-ra is vezetett hazai pályán, a Zenit elleni Európa Liga-nyolcaddöntő első meccsén, ám végül „csupán” 2-1-re diadalmaskodott az szentpétervári gárda felett. A Marseille már az első percben betalált, és végül 3-1-re nyert az Athletic Bilbao ellen.

Gulácsi Péter természetesen a kezdőben kapott helyet a Zenit elleni párharc első felvonásán. A lipcseiek pedig szemmel láthatóan alaposan felkészültek ellenfelükből, és az első játékrészben egyértelműen ők domináltak, ám gólt sem nekik, sem a kék mezeseknek nem sikerült szerezniük, így a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően aztán nagyon bekezdtek a hazaiak. Előbb Timo Werner adott remek passzt – sarokkal – Brumának, aki mattolta Andrej Lunyevet, megszerezve ezzel a vezetést a németeknek az 56. minutumban. Bő húsz perccel később pedig a Nationalelf ifjú tehetsége is betalált, így a Leipzig közel került a győzelemhez. Az össze is jött, ám a hajrában Domenico Criscito – egy gyönyörű szabadrúgással – túljárt a magyar válogatott kapusának eszén, így az oroszok fontos gólt szereztek, és kiélezetté tették a visszavágót.

A LEIPZIG - ZENIT MÉRKŐZÉS GÓLJAI

Az Olympique Marseille nem sokáig húzta az időt saját közönsége előtt a Bilbao ellen: Lucas Ocampos már az első percben betalált, méghozzá Florian Thauvin zseniális átadását követően. Még negyedóra sem telt el, máris megduplázták előnyüket a kikötővárosiak: egy szép hazai támadás, majd egy rossz felszabadítás után Dimitri Payet egy remek lövéssel módosította 2-0-ra az állást. Ez azonban nem tartott ki a szünetig, ugyanis Aritz Aduriz egy igencsak megkérdőjelezhető tizenegyesből szépített.

A második félidőben Ocampos ismét eredményes volt, beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt, így a Marseille magabiztosan utazhat majd Baszkföldre. Az viszont óriási érvágás lehet a gallok számára, hogy Thauvin nagyjából egyórányi játékot követően megsérült (hordágyon hagyta el a pályát), így minden bizonnyal kihagyja a második felvonást.

A MARSEILLE - BILBAO ÖSSZECSAPÁS ÖSSZEFOGLALÓJA

A Sporting az előző körben az Asztanát búcsúztatta, és favoritként készülhetett a Plzen ellen is. A portugálok nem is borították a papírformát, és Fredy Montero duplájával 2-0-ra múlták felül a cseheket Lisszabonban.