Magyar labdarúgás

Egy fordulóval a vége előtt bajnok a Videoton!

A Videoton csapata hazai pályán 2-0-ra diadalmaskodott a Honvéd felett a magyar labdarúgó-bajnokság 32., utolsó előtti játéknapján, így a Ferencváros hiába verte 4-0-ra a Diósgyőrt, egy körrel a vége előtt biztossá vált, hogy a fehérváriak végeznek az élen.

Az FTC már délután letudta soros mérkőzését. A zöld-fehérek számára egyszerű volt a képlet: mindenképpen nyerniük kellett a kiesés elől menekülő DVTK ellen, hogy legalább egy hajszálnyi esélyük legyen az aranyérem megszerzésére. Thomas Doll legényei nem is botlottak, 4-0-ra páholták el a miskolciakat, akik így visszacsúsztak a tabella utolsó helyére.

Ez azonban még kevés volt a fővárosiaknak, hiszen az éllovas Videoton ennek ellenére is abban a tudatban lépett pályára a címvédő Honvéd ellen, hogy amennyiben három pontot szerez, úgy – több győzelmének köszönhetően – mér behozhatatlan előnyre tesz szert a 33. forduló előtt.

A piros-kékek ennek megfelelő mentalitással is játszottak, és Sztefan Szcsepovics 27., valamint Boban Nikolov 80. minutumban szerzett találatával 2-0-ra felülmúlták a kispestieket (akik tavaly épp a fehérváriak 1-0-s legyűrésével ültek fel az NB I trónjára), így biztosították első helyüket, és megszerezték a klub történetének harmadik bajnoki címét (2011 és 2015 után).

A friss kupagyőztes Újpest jól jött ki a fordulóból. A lila-fehérek az MK-serleg elhódítása mellett a harmadik helyre is pályáznak, céljaik eléréséhez pedig nagy lépést tettek, hiszen 1-0-s sikert arattak Mezőkövesden, míg közvetlen riválisaik közül - a Honvéd mellett – a Paks kikapott, míg a Debrecen csupán döntetlent játszott, így a IV. kerületiek felléptek a dobogóra, előkelő helyezésüket pedig a záró összecsapáson épp a DVSC ellen tarthatják meg.