UEFA Európa Liga

A végére sima lett, a Frankfurt négyet vágott a Sahtarnak

Az Eintracht Frankfurt együttese az idegenbeli 2-2 után hazai pályán 4-1-re győzött a Sahtar ellen az UEFA Európa Ligában a legjobb 16 közé jutásért rendezett párharc visszavágóján. 2-0 után jött az ukrán szépítés, majd pedig a vendégek kétszer is eltalálták a kapufát, ám a hajrában Sébastien Haller második találata és Ante Rebic gólja végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését.

Sébastien Haller két góllal vette ki a részét a sikerből (fotó: Reuters)

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

UEFA EURÓPA LIGA, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
Frankfurt - Sahtar 4-1 (2-0) - továbbjutott a Frankfurt 6-3-as összesítéssel.
Helyszín: Frankfurt Stadion, Frankfurt. Játékvezető: Antonio Mateu Lahoz (spanyol).
Frankfurt: Trapp - Abraham, Hinteregger, N'Dicka - Da Costa, Hasebe, Rode (Willems, 73.), Kosztics - Gacsinovics (De Guzmán, 90+1.) - Haller, Jovics (Rebic, 71.).
Vezetőedző: Adi Hütter.
Sahtar: Pjatov - Butko (Bolbat, 66.), Hocsolava, Matvijenko, Ismaily - Kovalenko (Kayode, 80.), Patrick - Marlos, Taison, Solomon (Maycon, 46.) - Moraes.
Vezetőedző: Paulo Fonseca.
Gólszerző: Jovics (23.), Haller (27. - 11-esből, 80.), Rebic (88.) ill. Moraes (64.)

90+5. perc - Vége a találkozónak, a Frankfurt 6-3-as összesítéssel jutott be a 16 közé!

88. perc - Góóól, újabb hazai találat, amivel el is dőlt a továbbjutás kérdése! A csereként pályára lépő Rebic ballal, 17 méterről szépen kilőtte a bal alsót! 4-1!

80. perc - Góóól, büntet a Frankfurt! Gyors hazai kontrát követően került Haller elé a labda, aki egy remek csel után ballal higgadtan lőtt a klapuba a kifutó Pjatov mellett! 3-1!

79. perc - Újabb ukrán kapufa, ezúttal Taison fejese csattant a keresztlécen.

70. perc - Hoppá, majdnem egyenlített a Sahtar: Marlos tekert ballal 17 méterről, Trapp ugyan vetődött, esélye sem lett volna hárítani, de a labda a felső lécen csattant.

63. perc - Góóól, szépít a Sahtar, a semmiből! Egy remek ívelést követően Ismaily centerezett balról, az alapvonal közeléből, a berobbanó Júnior Moraes pedig kapásból lőtt, a labda Trapp kapus lábai között elakadt, de végül így is átjutott a gólvonalon! 2-1!

59. perc - Haller passazb után Jovics került helyzetbe, ám a szerb támadó ballal kapu fölé lőtt.

48. perc - Gacsinovics jó hgelyről végezhetett el szabadrúgást, ám a hazai középpályás lövése a sorfalban elakadt.

19:57 - Elkezdődött a második játékrész!

45+2. perc - Vége az első félidőnek!

45+1. perc -
A felfutó jobbhátvéd Butko lőtt ballal jó 17 méterről, Trapp könnyedén hárított.

33. perc - Marlos lőtt távolról, ám a labda a blokkoló Hintereggerben elakadt.

27. perc - Góóól, ott a második! Haller nem is hibázott, higgadtan gurított a jobb alsóba, Pjatovnak esélye sem volt a hárításra! 2-0!

26. perc - Büntetőt kapnak a hazaiak! Rode lövése Matvijenko kezében akadt el, a játékvezető pedig befújta a 11-est!

23. perc - Góóóól, vezet a Frankfurt! Da Costa lépett ki a jobb szélen, a lapos beadásra Jovics érkezett remekül középen, a szerb támadó pedig jobbal, kapásból a kapuba lőtt! 1-0!

16. perc - Az első helyzetecske a meccsen: Kosztics balról érlező beadása után Haller fejelt nem sokkal a hosszú sarok mellé.

18:55 - Elkezdődött az összecsapás!

Megtekintések száma: 524 2019-02-21 21:00:13