UEFA Európa Liga

Kettős győzelemmel nyolcaddöntős a Chelsea

A Chelsea együttese az idegenbeli 2-1-es siker után 3-0-ra nyert hazai pályán a Malmö ellen az UEFA Európa Ligában a legjobb 16 közé jutásért rendezett párharc visszavágóján. A gól nélküli első félidőt követően Olivier Giroud szerzett vezetést a londoniaknak, majd pedig Ross Barkley és Callum Hudson-Odoi is bevette a Rasmus Bengtsson kiállítása miatt a 73. perctől emberhátrányban játszó svédek kapuját. A kékek így kettős sikerrel, 5-1-es összesítéssel jutottak be a nyolcaddöntőbe.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

UEFA EURÓPA LIGA, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
Chelsea - Malmö 3-0 (0-0) - továbbjutott a Chelsea 5-1-es összesítéssel.
Helyszín: Stamford Bridge, London. Játékvezető: Orel Grinfeld (izraeli).
Chelsea: Caballero - Azpilicueta (Ampadu, 80.), Rüdiger, Christensen, Emerson -  Kanté (Loftus-Cheek, 75.), Barkley (Jorginho, 76.), Kovacic - Willian, Giroud, Hudson-Odoi.
Menedzser: Maurizio Sarri.
Malmö: Dahlin - Vindheim, Nielsen, Bengtsson, Safari - Traustason (Gall, 72.), Christiansen (Lewicki, 72.), Bachirou, Rieks - Antonsson, Rosenberg (Strandberg, 62.).
Vezetőedző: Uwe Rösler.
Gólszerző: Giroud (55.), Barkley (74.) Hudson-Odoi (84.)

90+3. perc - Vége a találkozónak, a Chelsea kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel jutott be a nyolcaddöntőbe!

84. perc - Góóóól, itt az újabb hazai találat! Willian ívelt át balról a jobb oldalon érkező Hudson-Odoi elé, aki előbb betört a 16-oson belülre, majd pedig jobbal kilőtte a hosszú alsót! 3-0!

74. perc - Góóóól, azonnal büntet is a Chelsea! A szabadrúgást Barkley végezte el, az angol középpályás pedig remekül tekerte el a sorfal fölött a labdát, ami a bal felsőben kötött ki! 2-0!

73. perc - Emberhátrányba kerülnek a vendégek! Bengtsson szabálytalankodott Emersonnal szemben sárga lapot érően a 16-os előtt, és mivel a védőnek ez már a második volt, a játékvezető a piros lapot is felmutatta neki!

64. perc
- Ugyan Barkley is betalált, ám a játékvezető les miatt jogosan nem adta meg a találatot.

55. perc - Góóóól, vezet a Chelsea! Egy gyors kontra végén Willian adott be tökéletesen balról, az érkező Giroud pedig közvetlen közelről az üres kapuba lőtt! 1-0!

22:01 - Elkezdődött a második játékrész!

45. perc - Vége az első félidőnek!

39. perc -
Ismét Barkley lőtt távolról, Dahlin ezúttal is résen volt.

20. perc - Barkley lőtt ballal, Dahlin könnyedén fogta a próbálkozást.

13. perc - Rosenberg egy szép csellel átverte Rüdigert, majd ballal, 16 méterről kapu mellé lőtt.

6. perc - Itt a hazai válasz, Kanté beadását Giroud bólintotta fölé.

4. perc - Egy jobbról érkező beadást Bengtsson fejelt nem sokkal kapu fölé.

21:01 - Elkezdődött az összecsapás!

Megtekintések száma: 471 2019-02-21 23:00:53