UEFA Bajnokok Ligája

A meccs végén jött a dráma, ismét a nyolcaddöntő jelentette a végállomást a PSG számára!

A Manchester United 3-1-re legyőzte a PSG-t az UEFA Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így idegenben szerzett több góllal a vörös ördögök jutottak a legjobb nyolc közé. Szintén 3-1-re győzött a Porto hosszabbítás után a Roma ellen, így a portugálok is izgatottan várhatják a jövő hét pénteki sorsolást.

Fotó: Reuters

A Manchester Unitedet rengeteg sérülés hátráltatta, illetve az is, hogy Paul Pogba eltiltás miatt nem léphetett pályára. A vörös ördögök azonban bízhattak az idegenbeli formájukban, ugyanis Ole Gunnar Solskjaer irányítása alatt még százszázalékos az együttes az Old Traffordtól távol.

A második percben rögtön faragtak is a hátrányukból a látogatók: Thilo Kehrer pocsék passz kísérletére csapott le Romelu Lukaku, aki egy az egyben nem hibázott Gianluigi Buffonnal szemben. Nem sokáig örülhettek a britek, hiszen pár perccel később kiegyenlítettek a párizsiak. Kylian Mbappé passzát Juan Bernat passzolta be az üres kapuba. Ezt követően egy újabb egyéni hibát kihasználva ismét a United jutott előnyhöz. Marcus Rashford lövését nem tudta megfogni a franciák világbajnok kapusa, Lukaku pedig lesipuskásként csapott le a kipattanóra.

Bár a Manchesternek még egy gólt kellett volna lőnie a továbbjutáshoz, de a PSG uralta a mezőnyt. Ángel Di María bevette volt csapata hálóját, ám a partjelző les miatt érvénytelenítette a találatot. A hajrában Mbappé nem tudott túljárni egy az egyben David De Gea eszén, majd második alkalommal Bernat a kapufát találta telibe.

A kihagyott helyzetek pedig megbüntették magukat. A 90. percben ugyanis Diogo Dalot lövésébe kézzel ért bele Presnel Kimpembe, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A labda mögé Rashford állt oda, aki bődületes erővel bombázott a kapuba. A párizsiak mindent megtettek a továbbjutás érdekében, de az idő kevés volt erre, így a Manchester United ott van a legjobb nyolc csapat között. A PSG pedig a Barcelona és a Real Madrid után ezúttal brit csapat ellen búcsúzott a nyolcaddöntőben.

Az előző idényben nem láthattunk hosszabbítást a BL-ben, most azonban a Porto és a Roma túlórára kényszerült, miután a rendes játékidőt 2-1-re megnyerték a portugálok. Sokáig úgy tűnt, hogy büntetőpárbajra kerül sor, ám végül csak egy tizenegyest láthattunk, azt pedig a 117. percben Alex Telles értékesítette. A másik oldalon az utolsó pillanatokban Patrik Schick esett el a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt, így Iker Casillasék bejutottak a legjobb nyolc közé.

UEFA BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
PSG - Manchester United 1-3 (össz: 3-3, idegenben lőtt góllal a Manchester jutott tovább)
Porto - Roma 3-1 (h.u.) (össz: 4-3)

Megtekintések száma: 1000 2019-03-07 01:00:08