UEFA Bajnokok Ligája

A Spurs őrült meccsen harcolta ki az elődöntőt!

Hét gól, VAR, dráma: a Manchester City gárdája ugyan 4-3-ra legyőzte saját közönsége előtt a Tottenhamet a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, ám a londoniak – idegenben lőtt több góllal – továbbléptek a legjobb négy közé. A Liverpool a hazai 2-0- után vendégként 4-1-re páholta el a Portót, így összességében nagyon magabiztosan múlta felül a luzitán alakulatot.

Minden kétséget kizáróan a Man. City és a Tottenham csatája volt a szerdai nap slágere. Az első felvonáson a sarkantyúsok 1-0-ra gyűrték le Pep Guardiola fiait, ám elveszítették Harry Kane-t, és nagy kérdés volt, meg tudják-e őrizni soványka fórjukat az Etihadban.

Az imént feltett kérdésre nagyon hamar választ, méghozzá nemleges választ kaptunk: Raheem Sterling már a negyedik percben megszerezte a vezetést a világoskék mezeseknek. Nem tartott azonban sokáig a házigazda öröme (amennyiben a hátrány ledolgozása örömet okozott a manchesterieknek), hiszen Szon Hung Min már a hetedik minutumban egyenlített. Sőt, hogy tetézze Sergio Agüero és együttese problémáit, a dél-koreai játékos a 10. percben is mattolta Edersont, előnyhöz juttatva ezzel a fővárosiakat.

Ezzel még nem volt vége az őrületnek: a 11. minutumban Bernardo Silva megpattanó kísérlete is a hálóban kötött ki, így kevesebb, mint negyedóra elteltével már 2-2 állt az eredményjelzőn. Persze ilyen forgatókönyv mellett ez sem maradhatott így sokáig: a félidő derekán sem jártunk, amikor ismét érkezett Sterling, és ismét a kapuba talált, ezzel pedig a City egygólos távolságra került álmai megvalósításától.

Még az első félidőben is akadtak lehetőségek, ahogy a fordulást követően is. Az egyik ilyenből pedig több lett, mint lehetőség: Kevin De Bruyne cselezett ki három Spurs-védőt, majd remekül ugratta ki Aguerót, aki bivalyerős bombát zúdított a hálóba, így az 59. percben – a párharc során először – a Manchester City állt továbbjutásra. Ettől persze Mauricio Pochettino tanítványainak egyből sürgősebb lett, és a nagy akarásnak ezúttal nem nyögés lett a vége: egy szöglet után a csereként beszálló Fernando Llorente csípővel sodorta a labdát a kapuba a 73. minutumban, így újból a látogatók érezhették nyeregben magukat.

Ezt némi videózás követte (az eset kéz-gyanús volt), ám Cüneyt Cakir megadta a gólt, így megint a Citynek kellett rohannia. És úgy tűnt, az együttes óriási erőfeszítéseit siker koronázza: a ráadás pillanataiban Agüero indult meg Bernardo Silva labdaszerzése után, majd jól passzolt Sterlinghez, aki a hálóba lőtt, igazi eufóriát okozva ezzel a hazai szurkolóknak. Igen ám, de Agüero az esetet megelőzően lesről indult, ezt pedig a VAR kiszúrta, így hiába a manchesteri öröm, a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

És, mivel másra már nem maradt idő, ez azt jelentette, hogy a Premier League címvédője elköszönt a BL-től, míg a Tottenham története első elődöntőjére készülhet a legrangosabb európai kupasorozatban – a londoniak a Real Madridot és a Juventust is kiejtő Ajax-szal mérkőznek majd meg a fináléba kerülésért.

A Liverpool az első találkozón 2-0-val küdte haza a Portót, így viszonylag nyugodtan készülhetett az ibériai visszavágóra. A vörösök végül nem is okoztak csalódást a Mersey-parti drukkereknek, 4-1-re diadalmaskodtak a kék-fehérek felett, így 6-1-es összesítéssel léptek tovább, és valóságos erődemonstrációval üzentek elődöntőbéli riválisuknak, a Leo Messi vezette Barcelonának.