Halep egy év kihagyás után ismét döntős Madridban!

Simona Halep 6:2, 6:7, 6:0 arányban legyőzte Belinda Bencicet a Madridban zajló WTA-torna első elődöntőjében. A másik fináléért zajló csatában Kiki Bertens 6:2, 7:5-re nyert Sloane Stephens ellen.

Fotó: Reuters

A  HALEP - BENCIC MECCS HAJRÁJA

Nem túlzás azt állítani, hogy Halep a kedvenc borításán játszik. Ezt jól mutatja az, hogy az eddigi négy Grand Slam döntőjéből hármat salakon játszott (amiből egyet nyert meg) és a spanyol fővárosban még csak szettet sem bukott az eddigi négy meccse alatt. Madrid ráadásul igencsak közel áll a szívéhez az egyszeres GS-győztesnek, hiszen 2016-ban és 2017-ben is megnyerte a tornát. Nem várt azonban könnyű feladat a román hölgyre, hiszen a világelsőt búcsúztató Benciccsel nézett farkasszemet.

Remekül kezdte a mérkőzést Halep, aki az első adandó alkalommal elvette ellenfele adogatását. Nem sokáig tartott a román előnye, ugyanis Bencic a negyedik gémben ledolgozta a hátrányát, így alakult 2:2-re az állás. Innentől azonban már csak a torna harmadik kiemeltjéről szólt a szett, amit végül 6:2-re nyert meg.

A második felvonás első két játékában a fogadójátékok domináltak, ugyanis mindkét játákos semmire brékelte a másikat. A negyedik gémben a svájci került lépéselőnybe, de rögtön a következő alkalommal a román játékos elvette Bencic szerváját. Innentől már nem hibáztak a felek, így jöhetett a rövidítés. A tie-breakben a világranglista 18. helyezettje rögtön 4-0-s előnyre tett szert, amit már nem szórakozott el, így jöhetett a döntő játszma.

A harmadik szettben már csak egy játékosról szólt a meccs, ugyanis Halep gémet sem veszítve jutott be a madridi torna fináléjába. Halep pedig úgy léphet pályára majd szombaton, hogy ha megnyeri az aranycsatát, úgy a jövőhéttől az ő nevével kezdődhet a világranglista.

A BERTENS - STEPHENS MECCS UTOLSÓ JÁTÉKA

Halep ellenfele a tavalyi döntős Kiki Bertens lesz. A holland játékos az első szettben kiválóan játszott Sloane Stephens ellen, melynek köszönhetően 6:2-re behúzta az első játszmát. A második etapban 5:5-ig fej-fej mellett haladtak (közte egy oda-vissza brékkel), majd a holland a legjobbkor érvényesült fogadóként, és végül kiszerválta a meccset.