A Milannak sem jelentett gondot a Fiorentina

Az AC Milan együttese 1-0-s győzelmet aratott a Fiorentina otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában. Az első félidőben sokkal kezdeményezőbben futballoztak a milánóiak, Hakan Calhanoglu fejesével pedig ennek eredménye is lett. A második játékrészben egyre többet támadtak a lilák, Gianluigi Donnarummának védenie kellett néhányszor, de a gól nem jött össze, összességében pedig megérdemelten húzta be a három pontot Gennaro Gattuso együttese. A Fiorentina már 12 meccses nyeretlenségi sorozatnál tart.

Fotó: Twitter

SERIE A TIM, 36. FORDULÓ
FIORENTINA - MILAN 0-1
Helyszín: Stadio Artemio Franchi. Firenze. játékvezető: Maurizio Mariani.
Fiorentina: Lafont - Laurini (Gerson, 68.), Milenkovics, Vitor Hugo, Biraghi - Dabo, Edmilson Fernandes (Vlahovics, 74.), Benassi - Chiesa, Muriel, Mirallas. Vezetőedző: Vincenzo Montella.
Milan: G. Donnarumma - Abate, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessié, Bakayoko, Calhanoglu - Suso (Castillejo, 81.), Piatek (Cutrone, 74.), Borini. Vezetőedző: Gennaro Gattuso.

20. Chievo 35 2 12 21 25-73 15

90+5. perc - Véget ért a találkozó.

90+3. perc -
Veszélyes lehetőségig sem jut el a Fiorentina, a Milan pedig pörgeti a perceket.

Öt perc a ráadás.

80. perc - Megint ellentámadást vezethetett a Milan, a csereként beállt Cutrone került helyzetbe, de ellőte a labdát a hosszú kapufa mellett.

77. perc - Gerson labdaszerzését követően Chiesa alakított ki lövőhelyzetet, de pont Donnarumát találta el.

73. perc - Egy alaposan kijátszott akció végén Calhanoglura jött ki a lövés, de egy berepülő védő még blokkolni tudott.

70. perc - A kis szöglet után Calhanoglu a hosszú felső tekert, de egy bő méterrel célt tévesztett.

64. perc - Egy jobbról érkező beadásra Kessié érkezett remekül, csak rossz kapura lőtt a középpályás, Donnarummának hatalmasat kellett védenie.

55. perc - Mirallas rohant a labdával egy kontra során, a csel is összejött, de a rövidre tartó lövésre leért Donnarumma.

52. perc - Chiesa kereste a lövőhelyzetet, majd meg is találta, de a labda veszélyesen elsüvített a hosszű felső sarok felett.

21:35 - Elindult a második játékrész.

45+1. perc - Véget ért az első félidő.

35. perc - GÓÓÓÓÓL! Vezet a Milan! Suso kanyarintotta be a labdát oldalról, Calhanoglu érkezett és becsúsztatta a hosszú alsóba a labdát. 0-1

27. perc - Suso tolta bal lábára a labdát, majd 17 méterről próbálkozott, de pont középre ment a kísérlet.

24. perc - Calhanoglu kapta vissza a labdát egy remek összjáték során, kissé maga alól lőtt a török, de így is nagyot kellett nyújtóznia Lafontnak, szögletre tolta az alsó sarokba tartó labdát.

21. perc - Susóig jutott el a keresztbe lőtt labda, szépen rá is tudott készülni a spanyol, de pont középre lőtt, így Lafont lábbal védett.

16. perc - Egyelőre szokják egymást a csapatok, a két tizenhatos között zajlik elsősorban a játék.

5. perc - Muriel indult meg egyedül, majd egy kis szlalomozás után a hosszú alsóba lőtt volna, de Donnarumma nagyot védett.

20:33 - Elkezdődött a mérkőzés.

Megtekintések száma: 1097 2019-05-11 22:30:55