Spanyol labdarúgás

Nem jött össze az újabb Barcelona-kupasiker, a Valencia örülhetett Sevillában!

Izgalmas mérkőzésen a Valencia 2-1-re legyőzte a Barcelonát a Spanyol Kupa döntőjében. Marcelino együttese az első félidőben Kevin Gameiro és Rodrigo találataival kétgólos előnyre tett szert, ám szünet után Malcom beállításával aktívabb lett a Barcelona. A katalánok Messi góljával szépítettek, de az újabb találat nem jött össze, így a Valencia örülhetett Sevillában, és 2008 után ünnepelhetett újra kupagyőzelmet.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPANYOL KUPA, DÖNTŐ
BARCELONA - VALENCIA 1-2 (0-2)
Sevilla, játékvezető: Alberto Undiano Mallenco
Barcelona: Cillessen - Semedo (Malcom, 46.), Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Arthur (Vidal, 46.), Busquets, Rakitic (Alena, 77.) - Sergi Roberto, Messi, Coutinho.
Vezetőedző: Ernesto Valverde.
Valencia: Domenech - Wass, Gabriel Paulista, Garay, Gayá - Soler, Parejo (Kondogbia, 65.), Coquelin, Guedes - Rodrigo (Diakhaby, 88.), Gameiro (Piccini, 72.).
Vezetőedző: Marcelino.
Gólszerző: Messi (73.), ill. Gameiro (21.), Rodrigo (33.)

90+5. perc - Egy szögletnél Cillessen is előrehúzódott, de kontrázott a Valencia. Guedes a félpályáról ívelt, ám kapu mellé. Nem sokkal később viszont vége a meccsnek.

90+3. perc - Eldönthette volna a kupa sorsát a Valencia, de Guedes hiába vezette egyedül a kapusra a labdát, csúnyán mellé lőtt.

90. perc - Öt perc a ráadás.

75. perc - Újabb ivószünet.

73. perc - Szépít a Barcelona! Szöglet után Lenglet fejesét kiütötte Domenech, a kipattanót viszont már a kapuba vágta Messi. 1-2

71. perc - Malcom labdáját Piqué kapásból lőtte kapu mellé.

67. perc - Coutinho lövését fogta Domenech.

65. perc - Parejo bele is sérült a szabadrúgásba, Kondogbiának kell beállnia.

62. perc - Most Parejo végzett el jó helyzetből szabadrúgást, ám a lövés közben elcsúszott, így a labda messze elkerülte a kaput.

56. perc - Messi kényszerítőzött Malcommal, majd a visszakapott labdát a jobb kapufára lőtte, az ismétlést pedig Vidal nagy helyzetben kapu fölé vágta.

51. perc - Messi remek helyről végezhetett el szabadrúgást, ám labdája a sorfalról kapu fölé pattant.

49. perc - Guedes lövése zúgott el a jobb sarok mellett.

22:04 - Elkezdődött a második félidő. A Barcelonánál Malcom és Vidal is érkezik.

45+2. perc - Vége a játékrésznek.

45+1. perc - Újra Domenech munkában, Rakitic lövését védte.

45. perc - Most már nagyobbat kellett védenie a valenciai kapusnak, ezúttal is Messi próbálkozását fogta. Két perc a ráadás.

44. perc - Messi lövését biztosan fogta Domenech.

33. perc - Növelte előnyét a Valencia! Soler futotta le Jordi Albát, a beadását Rodrigo közelről a hálóba fejelte. 0-2

30. perc - Ivószünet.

21. perc - Vezet a Valencia! Gayá kapott remek labdát a bal oldalon, a balhátvéd visszapasszolt a második hullámban érkező Gameiróhoz. A francia támadó kicselezte Jordi Albát, majd a hálóba bombázott. 0-1

18. perc - Messi 15 méteres lövése Gabriel Paulista lábáról vágódott szögletre.

5. perc - Lenglet hatalmas hibája után Rodrigo egyedül állt Cillessennel szemben, elhúzta a kapus mellett a labdát, viszont gyengén gurított kapura, így a visszafutó Piqué menteni tudott a gólvonalról.

21:01 - Elkezdődött a mérkőzés.

Megtekintések száma: 6113 2019-05-25 23:02:59
00:35 - Sport 24
00:50 - Reggeli Start
ÚJ 06:45 - S.E.F.T.