Hiába nyert a Milan, az EL-ben fog szerepelni

A Milan egy izgalmas meccsen 3-2-re legyőzte a SPAL csapatát, az olasz labdarúgó-bajnokság 38. fordulójában. Mivel az Atalanta 3-1-re diadalmaskodott a Sassuolo ellen, és az Inter sem botlott, így a Rossoneri szeptembertől az Európa Ligában szerepelhet. A Fiorentina és a Genoa csatája gól nélküli döntetlent hozott, így mindkét csapat a Serie A-ban kezdheti meg a következő szezont.

(fotó: Twitter)

A SPAL - MILAN MECCS GÓLJAI

Izgalmakban nem volt hiány a Serie A utolsó fordulójában, hiszen két BL-pozíció kereste még a gazdáját, illetve három csapat küzdött a kiesés ellen. Az Inter legyőzte 2-1-re az Empolit, és mivel Firenzében egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok, így a Genoa és az Empoli egyaránt 38-38 egységgel fejezte be a szezont. A genovaiak oda-vissza megverték a nagyszerűen hajrázó empoliaiakat, ezért a kikötővárosiak maradtak az élvonalban.

A Milannak nem csak a saját kezében volt a sorsa, hiszen az Atalanta és az Inter is egy ponttal megelőzte a forduló előtt. A piros-feketék nem bízták a véletlenre a dolgokat, és öt percen belül kétszer is megzörgették a vendéglátók hálóját. A SPAL nem adta fel, és a 28. percben Francesco Vicari révén szépített. A második játékrészben az egyenlítés is összejött, ám nem sokkal később Franc Kessié higgadtan értékesített egy büntetőt, amivel a milánóiak végül begyűjtötték a három pontot.

Ez azonban kevés volt, hiszen az Atalanta is megnyerte a saját meccsét. A bergamóiak ugyan viszonylag hamar hátrányba kerültek, de Dúvan Zapata góljával ledolgozta a hátrányát a BL-ért harcoló együttes. A szünetben az első gólt szerző Domenico Berardi balhézott össze az ellenfél egyik játékosával, így a Sassuolo 10 emberrel volt kénytelen folytatni a meccset. Ezt pedig kihasználták a (papíron) pályaválasztók, és végül 3-1-re megnyerték a találkozót, amivel történelmük során először jutottak be a BL-be.

A Roma a hajrában legyőzte a Parmát Daniele De Rossi búcsúmeccsén, míg az Udinese 2-1-re nyert a Cagliari otthonában. Ezzel eldőlt, hogy a farkasok hosszú idő után az EL keretein belül helytállhatnak az európai porondon.