UEFA Európa Liga

Pépé lett a megmentő, újra nyert az Arsenal

Harmadik mérkőzését is megnyerte az Arsenal az UEFA Európa Liga F-csoportjában, ezúttal a Guimaraest győzték le 3-2-re Unai Emery tanítványai. A portugálok kétszer is vezettek, de Nicolas Pépé csereként beállva két szabadrúgásgóllal megfordította a meccset.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

UEFA EURÓPA LIGA, F-CSOPORT, 3. FORDULÓ
ARSENAL-GUIMARAES 3-2 (1-2)
London, játékvezető: Serdar Gözübüyük (holland)
Arsenal: Martínez - Bellerín, Mustafi, Holding, Tierney - Torreira, Willock (Ceballos, 46.) - Maitland-Niles (Guendouzi, 46.), Smith Rowe, Martinelli - Lacazette (Pepe, 75.).
Menedzser: Unai Emery.
Guimaraes: Joao Miguel - Garcia, Venancio, Tapsoba, Hanin - André Almeida (Pepe, 64.), Agu, Poha - Edwards (Pereira, 71.), Bruno Duarte, Davidson (Rochinha, 87.).
Vezetőedző: Ivo Vieira.
Gólszerző: Martinelli (32.), Pepe (80., 90+2.), ill. Edwards (8.), Bruno Duarte (36.)

90+3. perc - Vége a mérkőzésnek.

90+2. perc - Már az Arsenal vezet! Pepe remek helyről végezhetett el szabadrúgást, és parádésan tekert a jobb felső sarokba. 3-2

90. perc - Három perc a ráadás.

85. perc - Pepe nagyjából ugyanonnan végezhetett el szabadrúgást, mint a góljánál, de most a beadást választotta, Holding fejesét azonban bravúrral hárította Joao Miguel.

82. perc - Most pedig már az Arsenal vezethetett volna, Bellerín beadását azonban Martinelli Joao Miguel kapusba vágta.

81. perc - Akár harmadszor is előnybe kerülhetett volna a Guimaraes, de Davidson lövése centikkel elkerülte a hosszú sarkot.

80. perc - Egyenlít az Arsenal! Pepe szabálytalansága után szabadrúgáshoz jutott az Arsenal, és a másik Pepe szépen tekert a jobb sarokba. 2-2

77. perc - Hanin kapáslövése messze elkerülte a kaput.

62. perc - André Almeida lövése megpattant Holdingon, így nem talált kaput.

54. perc - Tierney beadása után Smith Rowe elé pattant a labda, a fiatal középpályás azonban csúnyán kapu mellé durrantott.

50. perc - Helyzet a másik oldalon, Davidson labdáját a rövidre érkező Poha pörgette kapura, Martínez hárítani tudott.

49. perc - Egy kisszöglet után Ceballos ívelt középre, Mustafi pedig kapu mellé fejelt.

22:02 - Elkezdődött a második félidő. Kettőt cserélt az Arsenal.

45. perc - Vége a játékrésznek.

42. perc - Davidsonnak most sem jön össze a gól, centikkel tévesztette el a bal sarkot.

39. perc - Martinelli takarásból lőtt jócskán a kapu mellé.

36. perc - Ismét vezet a Guimaraes! Egy csúnyán eladott labda után Davidson indult meg a kapu felé, ballábas lövése kijött a kapufáról, Bruno Duarte viszont az ismétlésből a léc alá bombázott. 1-2

33. perc - Akár a vezető gól is összejöhetett volna, ám Willock lövése megpattant egy lábon, és a kapu mellé vágódott.

32. perc - Egyenlít az Arsenal! Egy balról érkező baadásra nagyon rosszul mozdult ki a portugál kapus, Martinelli így a jobb sarokba fejelhetett. 1-1

28. perc - Egy balról elvégzett szabadrúgás után Davidson a hosszún pocsékul találta el a labdát, így odalett a helyzet.

17. perc - Smith Rowe parádésan vette át a labdát, ám 12 méteres lövését Tapsoba blokkolni tudta.

10. perc - Helyzet az Arsenal előtt is, Lacazette gyengécske lövése azonban elkerülte a kaput.

8. perc - Vezet a Guimaraes! Edwards a tizenhatoson belül csinált egy pimasz cselt, majd higgadtan a hálóba lőtt. 0-1

4. perc - Egy jobbról középre tett labda eljutott André Almeidához, a portugál játékos lefordult Holdingról, ám gyengécske lövését fogta Martínez.

21:01 - Elkezdődött a mérkőzés.