Angol labdarúgás

A Leicester egy híján tíz góllal semmisítette meg a Southamptont!

A Leicester City egészen elképesztő 9-0-s győzelmet aratott a Southampton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának nyitómecsén. A vendégek már a 10. percben vezetést szereztek ráadásul utána rögtön emberelőnybe is kerültek, Ryan Bertrand durva belépője piros lapot ért. Ekkor indult meg a lavina, a szünet előtt még négyet vágtak a rókák, ráadásul a második félidőben sem hagyott alább a lendület, kilencig meg sem álltak a kék mezesek. Jamie Vardy és Ayozé Pérez is triplázott, a Leicester pedig ideiglenesen biztosan fellépett a tabella második helyére.

PREMIER LEAGUE, 10. FORDULÓ
SOUTHAMPTON - LEICESTER 0-9
Helyszín: St. Marry Stadion. Southampton. játékvezető: Andre Marriner.
Southampton: Gunn - Bednarek, Josida, Vestegaard (Danso, 46.) - Valery (Armstrong, 70.), Romeu, Höjbjerg, Bertrand - Ward-Prowse, Redmond - Ings (Stephens, 46.). Menedzser: Ralph Hasenhuttl.
Leicester: Schmeichel - Ricardo Pereira, Evans, Söyüncü, Chillwell - Pérez (Gray, 74.), Tielemans, Maddison, Barnes (Albrighton, 72.) - Vardy. Menedzser:: Brendan Rodgers.
Gólszerzők: Chilwell (10.), Tielemans (18.) Pérez (19., 39., 57.) Vardy (45., 58. 92.), Maddison (85.)
Piros lap: Bertrand (13.)

90+4. perc - Véget ért a meccs.

90+2. perc - GÓÓÓÓÓL! Vardy indult meg a kapu felé, majd a tizenhatoson belül buktatták, melyért büntetőt kaptak a vendégek. Maga a sértett állt a labda mögé és könnyedén értékesítette a tizenegyest. 0-9

Két perc a ráadás.

85. perc - GÓÓÓÓL! Nyolc! Maddisonnak még nem volt gólja, most odaállt a szabadrúgáshoz és tökéletesen a kapuba tekert. 0-8

74. perc -
Pérez kevert-kavart a tizenhatoson belül, élesen középre lőtt labdáját viszont nem sikerült kapuba kotorni.

69. perc - Redmond egymaga próbálta legalább a szépítést összehozni csapatának, de Schmeichel a hosszúba tartó lövést szépen hárította.

58. perc - GÓÓÓÓÓL! Vardy is duplázni tud! Ismét Chilwell futott fel a támadással, középen pedig Vardy teljesen üresen bólinthatott a kapuba. 0-7

57. perc - GÓÓÓL! Nem áll le a Leicester, megvan a hatodik. Barnes óriási labdát adott Péreznek, aki egy átvétel után a kapuba lőtt. 0-6

48. perc -
Óriási hibát vétettek a hazai védők, így Vardy került ziccerbe, de Gunn védett.

21:02 - Elindult a második játékrész.

45+2. perc - Véget ért az első félidő.

45. perc - GÓÓÓÓL! Vardy is betalál! Chilwell kapásból középre húzta a labdát, amely egy védőről szerencsésen Vardy elé került, ő pedig egy szép csel után a kapuba lőtte a játékszert. 0-5

39. perc - GÓÓÓÓL! Na most valóban ott a negyedik! Pérez nagyon üresen érkezett a hosszún Chillwell beadására, a támadó pedig kapásból a akpuba vágta a labdát. 0-4

35. perc -
Kis híján jött a negyedik gól is, Chillwell visszapasszát Barnes lőtte a rövid felé, Gunnak ezúttal szerencséje volt, a védés után a gólvonalon még elcsípte a labdát.

32. perc - Egy jó összjáték végén Valery került nagy ziccerbe, de borzasztó gyengén gurította oda a labdát Schmechelnek.

29. perc - A gyors góleső után kissé visszavett a tempóból a vendég csapat, de továbbra is uralja a mérkőzést.

19. perc - GÓÓÓÓÓL! És azonnal ott a harmadik is! Ayozé Pérez gyönyörűen játszott össze Tielemansszal, a támadó pedig remekül helyezte el a labdát az alsóba. 0-3

18. perc - GÓÓÓÓL! Nem kellett sokat várni a másodikra. Barnes indult meg szépen a szélen, a begurított labdája pedig pont Tielemans elé pattant, aki könnyedén passzolt a kapuba. 0-2

13. perc - Piros lap! Nem elég, hogy hátrányba kerültek a hazaiak, még létszámban is megfogyatkoznak. Bertrand kemény belépője ért kiállítást.

10. perc - GÓÓÓÓL! Vezet a Leicester! Chilwell eltört lövését Vardyy belsőzte kapura, Gunn pedig pont a balhátvéd elé ütötte a labdát, akinek így nem volt nehéz dolga. 0-1