UEFA Bajnokok Ligája

A PSG-nek összejött, a Citynek és az Atlétinek még nem

A Paris Saint-Germain csapata Mauro Icardi találatával 1-0-ra legyőzte az FC Bruges-t a labdarúgó Bajnokok Ligája A csoportjának negyedik fordulójában, így továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba. A Manchester City vészkapussal fejezte be az Atalanta elleni, 1-1-re végződő összecsapást, míg az Atlético Madrid 2-1-re kikapott a Leverkusentől. A Real Madrid a tökéletes mesterhármast szerző és még egy gólpasszt is kiosztó Rodrygo vezetésével 6-0-ra páholta el a Galatasarayt.

Az A-jelű négyesben egyszerű volt a képlet: amennyiben a PSG legyűri azt a Bruges-t, amelynek két hete ötöt vágott, akkor már most, négy mérkőzés után biztosítja helyét a nyolcaddöntőben. Ennek megfelelően is kezdtek a párizsiak, akik az első negyedórát nagyon megnyomták, a 22. percben pedig a vezetést is megszerezték: Icardi belsőzte a hálóba közelről Colin Dagba passzát.

A fordulás után a belgák becsülettel mentek előre, és a 76. minutumban egyenlíthettek volna is: a csereként beszálló, korábban az Újpestben is megforduló Mbaye Diagne azonban kihagyta az általa kiharcolt tizenegyest. A hátralévő időben már nem esett gól, így a párizsiak minimális sikerükkel csatlakoztak a Bayern Münchenhez és a Juventushoz: Thomas Tuchel alakulatát is láthatjuk majd tavasszal.

A kvartett másik összecsapásán a Real Madrid fogadta a Galatasarayt, és abban a párharcban egy tizennyolc esztendős brazil fiatalember lett a főszereplő. Az összes néző még biztosan nem foglalta el a helyét, amikor a királyiak már 2-0-ra mentek: a negyedik és a hetedik percben is Rodrygo volt eredményes, előbb lábbal (méghozzá ballal), majd fejjel. A 14. minutumban már 3-0 volt az állás, miután Sergio Ramos tizenegyesből talált be, a szünet előtt pedig Rodrygo hozta kihagyhatatlan helyzetbe Karim Benzemát, aki bevitte a negyedik döfést is.

A fordulást követően sokáig úgy tűnt, megússza ennyivel az isztambuli alakulat, ám Benzema ismét beköszönt, a ráadás pillanataiban pedig remekül ugratta ki Rodrygo-t, aki most jobbal mattolta Fernando Muslerát, megszerezve ezzel csapata hatodik gólját (és egyben beállítva a 6-0s végeredményt) – mellyel önmagát tökéletes mesterhármashoz segítette, mindössze tizennyolc esztendősen. Nem semmi…

A Manchester City is a továbbjutás kiharcolására vágyott, ám Pep Guardioláéknak ez még nem sikerült. Az angolok Raheem Sterling góljával már a hetedik percben kényelmes helyzetbe kerültek az Atalanta vendégeként, de az első játékrész végén kihagyott Gabriel Jesus-büntető sorsdöntőnek bizonyult: a fordulás után Mario Pasalic egyenlített. Ráadásul a hajrában a megsérült Ederson helyére beálló Claudio Bravo Josip Ilicic elkaszálásáért pirosat kapott, így a kékek az utolsó nagyjából tíz percben Kyle Walkerrel a kapuban őrizték az ikszet, amely azonban nem ért nyolcaddöntőt nekik, annak kiharcolására még várniuk kell.

Akárcsak az Atlético Madridnak, amely nem lépett a Juve nyomdokaiba a D csoportban: a matracosok 2-1-es zakóval távoztak a Bayer Leverkusen otthonából.