UEFA Európa Liga

Az Alkmaar idegenben is lelépte az Asztanát!

AZ Alkmaar idegenben is kiütötte az Asztanát a labdarúgó UEFA Európa Liga csoportkörében. Hiszen a negyedik forduló csütörtöki nyitómeccsén 5-0-ra lépték le a hollandok a kazahokat. Így összesítésben az AZ 11-0-al áll a két csapat összevetésében, hiszen a hazai találkozót 6-0-ra nyerte Arne Slot együttese.

Asztana - AZ Alkmaar 0-5 (0-1)
Helyszín: Asztana Aréna, Nur-Szultan. Játékvezető: Mads-Kristoffer Kristoffersen (svéd).
Asztana: Erics - Rukavina, Posztnyikov, Logvinyenko, Somko - Tomasov, Percuh, Majevszkij, - Bejszebekov (Muzsikov 71.), Hiznyicsenko, Rotariu (Murtazajev 71.).
Vezetőedző: Roman Grigorcsuk.
AZ: Bizot - Svensson (Sugawara 61.), Hacidiakosz, Wuytens, Wijndal - Midtsjö (Clasie 66.), De Wit, Koopmeiners - Stengs (Aboukhlal 77.), Boadu, Idrisszi.
Vezetőedző: Arne Slot.
Gólszerző: Boadu (29., 77.), Midtsjö (52.), Idrisszi (57..), Hacidiakosz (76.),

90+2. perc - Vége a mérkőzésnek! Ez nagyon egyoldalú volt. Az Alkmaar iígy két meccsen tizenegyet rúgott az Asztanának!

90+2. perc -
Boadu került hatalmas ziccerbe, azonban négy méterről az üres kapu fölé belsőzött.

83. perc - Egy jobbról érkezős lapos bepassz után De Wit sarokkal lőptt tizenegy méterről, de Erics ezúttal résen volt és hárított.

77. perc - Egy újabb védelmi hibát követően Idrisszi elé került a labda a tizenhatos bal oldalán. A támadó középre passzolt, ahol Boadunak már nem volt nehéz dolga: az üres kapuba passzolt. 0-5.

76. perc -  Egy beívelést követően Hacidiakosz elé került a labda a tizenhatoson belül, a védő pedig 14 méterről hatalmas gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába. 0-4.

70. perc - Habár méghúsz perc van a meccsből, de a játék képe alapján kijelenthetjük, hogy ez a meccs bizony eldőlt. Sokkal több esély van arra, hogy kiütés lesz ebből a meccsből is, mint arra, hogy a hazaiak akár csak szépítsenek.

58. perc - Somko szánta el magát lövésre a bal összekötő helyéről, mintegy huszonhárom méterről, de Bizot hatalmas bravúrral szögletre ütötte a jobb felső sarok felé tartó labdát.

57. perc - Boadu lépett ki a jobbösszekötő helyén, betört a tizenhatosra, majd a hosszún érkező Idrissi elé játszott, aki nyolc méterről nem hibázott. 0-3.

56. perc - Idrisszi lépett meg a bal szélen, majd középre játszott, ahol Boadu érkezett, de a jobb alsó sarok mellé lőtt.

52. perc - Már kettő a vendégek előnye! Midtsjö kapta meg a labdát De Wittől a tizenhatos előterében, majd a norvég középpályás úgy döntött - mivel senki nem veszi őt komolyan a kazah védelemből - , hogy ellövi a labdát, ami így a kapu jobb alsó sarkában kötött ki. 0-2

17:51 - Folytatódott a játék.

45+2. perc - Vége az első félidőnek! A vendégek teljesen megérdemelten vezetnek.

37. perc -
Boadu került ordító helyzetbe a tizenhatoson belül, a tizennyolc esztendős támadó lövés helyett a passzt választotta, rossz döntés volt, ugyanis így odalett a lehetőség.

29. perc - Vezet az Alkmaar! Egy jobbról felívelt labdát De Wit remekül emelt a tizenhatoson belülre, ahova rettentően határozottan érdekett Boadu. A csatár vállal elnyomta Posztnyikovot, majd magabiztosan a hazai kapuba lőtt. 0-1.

27. perc - Stengs egy nagyszerű cselt követően ballal lőtt 24 méterről, azonban a középre tartó lapos próbálkozás Erics kezében landolt.

24. perc - Egy remek keresztlabdát követően Rotariu kerülhetett volna nagy helyzetbe a tizanhatos bal oldalán, azonban rosszul vette át a labdát, így odalett a helyzet.

23. perc - Rukavina hatalmas hibáját követően Boadu elé került a labda a tizenhatoson belül, de a csatár 14 méterről csúnyán a kapu bal oldala mellé lőtt.

21. perc - Ezúttal Stengs próbálkozása szállt az égbe...

20. perc - A vendégek egy bal oldali szögletét követően Posztnyikov hátát érintette a labda, ami kis híján a hazai kapu jobb oldalában kötött ki.

19. perc - Idrisszi játszott a tizenhatos jobb oldalán érkező Wijndal elé, aki 12 méterről lőtt, de Erics bravúrral szögletre mentett.

18. perc - Tomasov lépett meg a jobb oldalon, azonban beadása gyengére sikerült, így egy védőt érintve Bizot magabiztosan fogta.

12. perc - Ismét Koopmeiners szánta el magát lövésre, de ezúttal huszonkét méterről lőtt az égbe.

10. perc - Koopmeiners vette célba a hazaiak kapuját egy szabadrúgást követően, de Erics ezúttal is a helyén volt és védett.

9. perc - Stengs kapta meg a labdát a kaputól mintegy 20 méterre a jobb összekötő helyén. A fiatal támadó ezt követően a kapu jobb oldalát vette célba, de a hazaiak harminchét esztendős kapusa, Nenad Erics hárított.

16:50 - Elkezdődött az összecsapás.

A két együttes két héttel ezelőtt Hollandiában csapott össze, akkor az AZ kiütéses, 6-0-s győzelmet aratott az Asztana felett. A kazah gárda azóta megnyerte hazája bajnokságát, így most felszabadultan venne revansot a súlyos vereségért

Megtekintések száma: 801 2019-11-07 18:50:21

ÚJ 06:45 - S.E.F.T.