UEFA Bajnokok Ligája

Parázs meccsen ikszelt Nápolyban a Barca, szinte továbblépett a Bayern

Izgalmas, feszült hangulatú meccsen játszott 1-1-es döntetlent a Napoli és a Barcelona a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A Bayern a duplázó Serge Gnabry, valamint a gólt szerző és két gólpasszt kiosztó Robert Lewandowski vezetésével 3-0-ra verte a Chelsea-t idegenben, így óriásinál is nagyobb lépést tett a továbbjutást felé.

Jó játékot és sok gólt ígért az ebben a szezonban nem túl jól muzsikáló, ám a legrangosabb európai kupasorozatban rendre kettőzött erővel pályára lépő Napoli és a végső győzelemre is esélyesnek tartott, ám sérülésekkel sújtott Barcelona randevúja a San Paolóban.

Az első félidő nagy részében azonban az olaszok a vártnál talán több hangsúlyt helyeztek a védekezésre, és ezzel Leo Messiék szemmel láthatóan nem tudtak mit kezdeni. És – miközben a katalán próbálkozások sorra lejöttek a hazai falról -, ahogy az lenni szokott a kék dresszesek egy kontra végén, az első valamire való próbálkozásukból gólt szereztek: Dries Mertens tekerte a labdát gyönyörűen a bal felsőbe.

Ezt a soványka előnyt a szünetig meg is őrizték Gennaro Gattuso tanítványai, ám a fordulás után nem sokáig bírták a nyomást: Nélson Semedo kapott egy nagyszerű ütemű passzt a jobb szélen, centerezett, a középen érkező Antoine Girezmann pedig kíméletlenül a hálóba bombázott. Ezután a Barca szerette volna dűlőre vinni a dolgot, mégis inkább a taljánok szerezhettek újabb gólt. Előbb Insigne nem túl erős löketét védte André ter Stegen, majd José Callejón ziccerből leadott kísérletét fogta komolyabb bravúrral a látogatók portása.

A lefújásig már nem rezdültek a hálók, ellenben Arturo Vidal egy szabálytalanság, majd az azt követő kakaskodás során is begyűjtött egy sárgát, így idő előtt fejezte be a párharc első felvonását, melyet tehát 1-1-re folytatnak a felek három hét múlva.

A Bayern München abszolút favoritként érkezett a Stamford Bridge-re, ahol Frank Lampard fiatal, BL-rutinban nem dúskáló Chelsea-jével nézett farkasszemet. Az első játékrészben is inkább a bajorok domináltak (kapufájuk is volt), de a londoniak állták a sarat, és a félidőig kihúzták 0-0-val.

A második etapban viszont hamar megtört a jég: Lewandowski passzolt középre a legjobb pillanatban, a berobbanó Gnabrynak pedig csak a hálóba kellett továbbítania a labdát. Mindez az 51. minutumban történt, három perccel később pedig már 0-2 állt az eredményjelzőn: megint ez a két futballista játszott össze, és újfent a lengyel szolgálta ki tökéletesen a németet, aki szemben a kapussal sem hibázott.

A 76. percben aztán a két assziszt után maga Lewandowski feliratkozott a góllövők közé (közelről pofozta a kapuba Alphonso Davies passzát), így a müncheniek nem csak a meccset, de jó eséllyel a továbbjutást is eldöntötték a Marcos Alonso kiállítása miatt az utolsó percekre megfogyatkozó kékekkel szemben.