Angol labdarúgás

A Norwich a Leicester legyőzéséből meríthet erőt!

A Norwich City 1-0-ra legyőzte a Leicester City gárdáját az angol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában. Az első félidőben jó formán helyzetet sem láthattunk, majd úgy tűnt a fordulást követően vezetést szerezhetnek a látogatók. Kelechi Iheanacho azonban a kezét is használta a gólszerzéshez, így maradt a 0-0-s állás. Egészen a 70. percig, amikor Jamal Lewis mesterien lőtte ki a kapu bal alsó sarkát, begyűjtve ezzel a három pontot. A hazaiak továbbra is a sereghajtó szerepét töltik be, de ez a diadal lendületet adhat a gárdának.

fotó: Reuters

PREMIER LEAGUE, 28. FORDULÓ
Norwich City - Leicester City 1-0 (0-0)
Helyszín: Norwich, Carrow Road. Játékvezető: Craig Pawson.
Norwich City: Krul - Aarons, Hanley, Godfrey, Lewis - Tettey, McLean - Buendía, Duda (Stiepermann, 88.), Cantwell (Rupp, 68.) - Pukki (Drmic, 81.).
Vezetőedző: Daniel Farke.
Leicester City: Schmeichel -Ricardo Pereira, Evans, Söyüncü, Chilwell - Choudhury (Ndidi, 67.) - Ayoze Pérez (Albrighton, 78.), Praet (Tielemans, 73.), Maddison, Barnes - Iheanacho.
Vezetőedző: Brendan Rodgers.
Gólszerző: Lewis (70.)

90+5. perc - Véget ért a találkozó.

90. perc- Öt perc lesz a hosszabbítás.

89. perc - Drmic tekerését ütötte oldalra a vendég kapus.

82. perc - A Leicester mindent megtesz az egyenlítésért, de nem tudja feltörni a hazai védelmet.

70. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Norwich! Aarons remekül tartotta meg a labdát a jobb szélen és ívelte át a bal oldalra a labdát Lewisnak, aki mesterien lőtte ki a bal alsó sarkot. Schmeichelnek esélye sem volt. 1-0.

66. perc- Egy nagyszerű ellentámadás után Duda került közvetlen közel lövőhelyzetbe, lövésében volt is erő, ám nem helyezte el, így Schmeichel könnyedén hárított.

55. perc - Ayoze Pérez fejese nem talált kaput.

49. perc - Iheanacho remekül tartotta meg a labdát Godfreyval szemben, és mesterien lőtte ki a kapu hosszú alsó sarkát, de a nigériai támadó kezét is érintette a labda, így maradt a 0-0.

22:01 -
Kezdetét vette a második játékrész.

45+1. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Egy percet hosszabbított a játékvezető.

38. perc - Iheanacho tüzelt közvetlen közelről a kapu fölé, de valószínűleg érvénytelen lett volna a gól, ha az afrikai játékos eltalálja a kaput.

36. perc - Ayoze Pérez lapos lövésére ért le Krul.

26. perc - Egy gyors támadást követően Ricardo Pereira félmagas beadását lőtte a kapufára Praet.

24. perc - Iheanacho ajándékozta meg egy labdával a hazai szurkolókat a lelátón.

18. perc - Praet próbálkozott a tizenhatos vonaláról, Krul fogta könnyedén a lövést.

9. perc - Godfrey bólintása ugyan kaput talált, de középre ment, így Schmeichelnek nem jelentett gondot.

7. perc - Choudhury fejese kerülte el a kaput egy vendég szöglet után.

21:00 - Elkezdődött a meccs.