Angol labdarúgás

Nagyon fontos győzelmet aratott a kiesés elől menekülő Villa; simán nyert a Wolves

Az újonc Aston Villa együttese az egyiptomi Trézéguet duplájával 2-0-ra nyert hazai pályán a Crystal Palace ellen, a Premier League 35. fordulójában. A Wolverhampton 3-0-ra győzött az Everton ellen.

Két pocsék formában lévő együttes találkozott Birminghamben, ugyanis a 18. helyen álló, tíz bajnoki óta nyeretlen Villa fogadta a zsinórban négy vereségnél járó Crystal Palace-t. A kiesés elől menekülő újonc hátránya hét pont a már bennmaradó Watforddal szemben, így ezúttal nagyon nagy szüksége lett volna egy győzelemre Dean Smith csapatának, hogy maradjon reális esélye az élvonalbeli tagság megőrzésére.

Nem indult jól a találkozó a hazaiak számára, hiszen Sakho révén hamar megszerezte a vezetést a Palace. Ám ismét jött a VAR, így végül a játékvezető kezezés miatt nem adta meg a találatot, pedig a visszajátszások alapján nagyon úgy tűnt, szabályos volt a találat. Ezután elkezdtek éledezni a hazaiak, előbb Samata fejelt fölé, majd pedig Grealish lövését fogta védte Guaita. A túloldalon Reinának is be kellett mutatnia egy védést, méghozzá Benteke helyzeténél. Már-már úgy tűnt, marad a szünetben a 0-0, amikor is a ráadás negyedik percében érkezett Trézéguet, előnyhöz juttatva ezzel csapatát.

A második félidőben ismét megvillant az egyiptomi támadó, ezúttal egy visszafejelt labdát pöccintett közelről a kapuba a kihagyó Palace-védelem asszisztálása mellett. A hátralevő időben próbálkozott a Palace, ám Pepe Reina eszén nem tudtak túljárni Roy Hodgson fiai, a rutinos spanyol kapus több nagy védést is bemutatott az utolsó félórában. A vége így maradt 2-0, fontos sikerével az Aston Villa megszakította hosszú nyeretlenségi sorozatát, valamint négy pontra megközelítette a 17. Watfordot.

AZ ASTON VILLA - CRYSTAL PALACE MECCS GÓLJAI

A vasárnap kora délutáni összecsapáson a legutóbbi két meccsét egyaránt elbukó Wolverhampton fogadta az utolsó két bajnokiján egy pontot gyűjtő Evertont. A Wolves az első félidő legvégén szinte a semmiből, Raúl Jimenez büntetőjével szerezte meg a vezetést. A második játékrész is góllal kezdődött, méghozzá újabb hazaival, ezúttal Dendoncker fejelt a kapuba Pedro Neto szabadrúgását követően.

A 74. percben aztán végleg eldöntötte a három pont sorsát Nuno Espirito Santo csapata, ugyanis Rúben Neves pontos passzát követően Diego Jota is mattolta Pickfordot. A sikernek köszönhetően a Wolverhampton megszakította rossz szériáját, és visszaugrott a hatodik helyre, életben tartva ezzel a BL-indulásról szőtt álmait.