Az Inter két gyors góllal lerendezte az ezüstérem kérdését

Az Inter együttese Danilo D'Ambrosio első, illetve Ashley Young huszadik percben szerzett góljával 2-0-ra diadalmaskodott az Atalanta vendégeként, az olasz-labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójának rangadóján. Az egész idényben parádés támadójátékot mutató, 98 gólt szerző bergamóiak a kezdeti sokkból nem tudtak magukhoz térni, így a milánóiak rendkívül taktikus futballal simán hozták a mérkőzést, és ezzel bebiztosították második helyüket a tabellán. Gian Piero Gasperini tanítványai legalább a dobogón végeztek, ugyanis a Napoli 3-1-re verte a Laziót, amelyben Ciro Immobile meglőtte 36. gólját, mellyel egyéni csúcsot állított fel, és beállította Gonzalo Higuaín 2015/16-os rekordját.

LABDARÚGÁS, SERIE A TIM, 38. FORDULÓ

Atalanta - Inter 0-2 (0-2)

Stadio Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo. Játékvezető: Piero Giacomelli.
Atalanta: Gollini (Sportiello, 5.) - Tolói, Caldara, Djimsiti - Castagne (Hateboer, 61.), De Roon, Freuler (Malinovszki, 61.), Gosens - Pasalic (Muriel, 61.) - Gómez (Da Riva, 90+1.), Zapata.
Vezetőedző: Gian Piero Gasperini.
Inter: Handanovic - Godín, De Vrij, Bastoni (Biraghi, 77.) - D'Ambrosio (Skriniar, 77.), Brozovic, Gagliardini, Young (Moses, 90.) - Barella (Eriksen. 90.) - Lukaku, Lautaro Martínez (Alexis Sánchez, 71.).
Vezetőedző: Antonio Conte.
Gólszerző: D'Ambrosio (1.), Young (20.)

Napoli - Lazio - 3-1 (1-1)

90+4. perc - Vége a találkozónak, ezüstérmes az Inter, harmadik az Atalanta, negyedik a Lazio.

90+3. perc - Délen minden eldőlt: a Napoli Politano góljával már 3-1-re vezet a Lazio ellen.

90+1. perc - Malinovszki lőtt mellé ballal.

90. perc - Négy perc a hosszabbítás.

88. perc - Malinovszki gyönyörű csele és passza után Zapata tüzelt, de próbálkozása egy védőről szögletre vágódott.

86. perc - Lukaku vezette át a játékszert az egész pályán, majd középről a léc fölé bombázott.

83. perc - Muriel kavargatott a tizenhatoson belül, egy kicsit hosszan ugratta ki Gosenst, ő elérte és elpöckölte a labdát handanovic mellett, de a kapu mellett is.

75. perc - Túlzás nélkül állítható: egy-két kósza lehetőségen kívül semmi nem történt az utóbbi percekben.

65. perc - Gagliardini durantott mellé nagyjából 20-25 méterről.

61. perc - Gasperini még bízik a pontszerzésben: hármas cserével igyekszik frissíteni csapatán.

54. perc - Ismét vezet a Napoli a Lazio ellen! A déliek egy igencsak vitatható büntetőt kaptak, amelyet Insigne higgadtan a bal alsóba belsőzött, 2-1! Ennek így talán az Atalanta "örülhet", hiszen így akkor is marad harmadik, ha kikap.

21:54 - Kezdetét vette a második félidő.

45+6. perc - Vége atz első játékrésznek.

21:35 - Nápolyban véget ért az első félidő.

45. perc - Öt perc hosszabbítás következik.

33. perc - Gosens gyengécske lövését fogta könnyedén Handanovic.

23. perc - Változott az eredmény Nápolyban is: Immobile találatával egyenlített a Lazio, 1-1!

20. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Már ketővel megy az Inter! Young húzott befelé balról, majd a tizenhatos előterébe érve lövésre szánta el magát, és gyönyörűen csavart a kapu bal oldalába, 0-2!

9. perc - Kis kitekintő Nápolyba: Fabián Ruiz megpattanó lövésével a Napoli megszerezte a vezetést, tehát jelen állás szerint az Inter a második, az Atalanta a harmadik és a Lazio és a negyedik.

5. perc - Hoppá! Gollini megsérült a gól előtti ütküözésnél, így a portást máris le kell cserélni, a helyén Sportiello folytatja.

1. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Máris vezet az Inter! Egy szögletvariáció után Young tekert középre, Gollini saját védőjével ütközött, D'Ambrosio pedig köszönte szépen, és az üres kapuba bólintott, 0-1!

20:48 - Útjára indult a labda, Bergamóban és a Nápolyban is.