UEFA Európa Liga

Tíz év után újra nemzetközi kupadöntős az Inter!

Az Internazionale lesz a Sevilla ellenfele az UEFA Európa Liga fináléjában, a milánói csapat ugyanis a düsseldorfi elődöntőben 5-0-ra legyőzte a Sahtar Donecket. Lautaro Martínez és Romelu Lukaku is duplázott, de Danilo D'Ambrosio is betalált. Az olaszok 2010 után szerepelnek újra nemzetközi kupadöntőben.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

UEFA EURÓPA LIGA, ELŐDÖNTŐ
INTERNAZIONALE - SAHTAR DONECK 5-0 (1-0)
Düsseldorf, játékvezető: Szymon Marciniak (lengyel)
Inter: Handanovic - Godin, De Vrij, Bastoni - D'Ambrosio (Moses, 81.), Barella, Brozovic (Sensi, 85.), Gagliardini, Young (Biraghi, 66.) - Lukaku (Esposito, 84.), Martínez (Eriksen, 81.).
Vezetőedző: Antonio Conte.
Sahtar: Pjatov - Dodo, Krivcov, Hocsolava, Matvijenko - Marcos Antonio, Sztepanenko - Marlos (Konopljanka, 75.), Alan Patrick (Szolomon, 59.), Taison - Junior Moraes.
Vezetőedző: Luis Castro.
Gólszerző: L. Martínez (19., 74.), D'Ambrosio (64.), Lukaku (78., 83.)

90. perc - Marciniak lefújja a meccset, döntős az Inter!

86. perc - A frissen beállt Esposito kapott egy kiugratást, de az oldalhálóba lőtt. Egyébként lesről tette.

83. perc - És még mindig nincs vége! Lukaku futotta le védőjét, Hocsolavát, majd a jobbösszekötő helyéről higgadtan a hálóba helyezett. 5-0

78. perc - Ez már kiütés! Martínez ezúttal a kiszolgáló szerepkörében jeleskedett, Lukaku pedig a jobbösszekötő helyéről kilőtte a hosszú sarkot. 4-0

74. perc - Már három gól van a két csapat között! Sztepanenko veszélyes helyen veszített labdát, Martínez 19 méterről megcélozta a bal sarkot, Pjatov most nem tudott védeni. 3-0

72. perc - Martínez készítette le a labdát Lukakunak, a belga támadó azonban a tizenhatosról nem helyezte jól a lövést, Pjatov hárított.

64. perc - Növelte előnyét az Inter! Egy jobbról érkező szögletet D'Ambrosio fejelt Matvijenko mellől a hosszú sarokba. 2-0

62. perc - Mit hagyott ki a Sahtar?! Egy balról érkező beadást az ötösön álló Junior Moraes Bastoni mellől kapura fejelte, Handanovic mozdulni nem tudott, de szerencséjére telibe találta a labda.

51. perc - Lukaku tartotta meg a labdát a tizenhatoson belül, meg tudott fordulni, de jobbal a hosszú sarok mellé tekert.

48. perc - Martínez harciasan, talán inkább szabálytalanul szerzett labdát, majd egy emeléssel próbálta meglepni Pjatovot, a rutinos kapus azonban bravúrral szögletre mentett.

47. perc - Bastoni felszabadítás közben Gagliardini kezére lőtte a labdát, de szó sem lehetett szándékosságról.

22:01 - Elkezdődött a második félidő.

45. perc - Vége a játékrésznek.

43. perc - A tizenhatos előtérében passzolgatott a Sahtar, végül Marcos Antonio szánta el magát lövésre, és nem is tévesztette el sokkal a jobb felső sarkot.

34. perc - Barella a tizenhatos sarkáról lőtt kapura, Pjatov szögletre tolta a labdát.

30. perc - Dodo beadását Junior Moraes középről kapura lőtte volna, De Vrij viszont remek becsúszással szögletre tisztázott.

26. perc - Egy balról érkező beadásra D'Ambrosio és Lukaku érkezett, de zavarták egymást, az elpattanó labdát viszont a már lesen álló Martínez lőtte az oldalhálóba.

19. perc - Vezet az Inter! Pjatov csúnyán elpasszolta a labdát, Barella lecsapott rá, egy védőt lerázva beadott, középen érkezett Lautaro Martínez, és hét méterről a jobb sarokba fejelt. 1-0

10. perc - A mérkőzés elején nem forogtak veszélyben a kapuk, mezőnyben folyik a játék.

21:00 - Elkezdődött a mérkőzés.

Megtekintések száma: 3873 2020-08-17 23:51:22

00:45 - Sport 24
06:55 - Reggeli Start
07:55 - Sport 24
08:05 - A nap hőse
08:15 - Labdarúgás