Spanyol labdarúgás

A Barca egy félidő alatt lerendezte a Villarrealt, az Atléti szétcincálta a Granadát

A Barcelona együttese – a duplája mellett büntetőt is kiharcoló Ansu Fati vezetésével – 4-0-ra páholta el hazai pályán a Villarrealt, a spanyol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában. A katalánoktól távozó Luiz Suárez két góllal és gólpasszal mutatkozott be az Atlético Madridban, amely 6-1-gyel gázolt át a Granadán.

A Barcelona a nyár folyamán rengeteget szerepelt a spanyol és a nemzetközi sportsajtóban, főleg a Bayern elleni 2-8 után. Azóta az elnök lemondásától leo messi távozásáig nagyon sok forgatókönyv merült fel, de egyelőre csak a vezetőedző személye változott, hiszen a BL-kudarc utá Ronald Koeman vette át a gránátvörös-kéke irányítását, ő pedig tétmeccsen a sárga tengeralattjáró ellen mutatkozott be a kispadon.

Ez a bemutatkozás pedig kifejezetten jól sikerült, hiszen a katalánok már a 19. percben 2-0-ra vezettek: a héten profi szerződést kapó, és egyúttal hosszútávra elköteleződő Ansu Fati előbb Jordi Alba visszagurítását vágta a jobb felsőbe, majd Coutinho átadását értékesítette higgadtan. A 35. minutumban aztán jött a szokásos Messi-gól is: Mario Gaspar buktatta Fatit a tizenhatoson belül, a hatszoros aranylabdás pedig higgadtan lőtte a kapuba a megítélt tizenegyest. Nem úszta meg azonban ennyivel a szünetig a vendég alakulat, a menteni igyekvő Pau Torres öngóljának „köszönhetően” 4-0-val fordultak a felek.

És, mint utólag kiderült, ez egyben a végeredmény is volt, hiszen a fordulás után már nem esett újabb találat. A Barcelona tehát magabiztos diadallal indította az idényt, és – ha csak rövid időre is, de – elhallgattatta a kritikus hangokat.

Ha már Koemant említettük: épp a holland mester volt az, aki közölte, nem számolt Suérezzel, aki így szabadon távozhatott, és Messiék riválisához, az Atléticóhoz írt alá.

Az uruguayi nem kezdett a matracosoknál, akik Diego Costa, Correa (a kettő között volt egy kihagyott Saúl-tizi is) és João Félix góljával 3-0-ra vezettek, mikor Suárez beállt. A dél-amerikai Costát váltotta, és előbb kiosztott egy gólpasszt Llorentének, majd maga is kétszer lőtt a hálóba (pontosabban egyszer fejelt, egyszer lőtt), míg a túloldalon Molina csak szépíteni tudott (még 5-0-s állásnál), így Diego Simeone fiai tőlük nem megszokott, kiütéses sikerrel kezdték a La Liga 2020/21-es szezonját.