Angol labdarúgás

A három német gól sem volt elég a Chelsea győzelméhez

A Chelsea hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott a Southamptonnal a Premier League 5. fordulójában. Timo Werner duplázott, Kai Havertz is betalált, de a ráadásban Vestergaard fejesével pontot mentettek a vendégek.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

PREMIER LEAGUE, 5. FORDULÓ
CHELSEA-SOUTHAMPTON 3-3 (2-1)
London, Stamford Bridge, játékvezető: Peter Bankes
Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Zouma, Christensen, Chilwell - Kanté, Jorginho - Pulisic (James, 87.), Havertz, Mount (Zijes, 72.) - Werner (Abraham, 90.).
Menedzser: Frank Lampard.
Southampton: McCarthy - Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand - Walcott, Ward-Prowse, Romeu (Diallo, 87.), Redmond (Tella, 77.) - Adams (Long, 87.), Ings.
Menedzser: Ralph Hasenhüttl.
Gólszerző: Werner (15., 28.), Havertz (59.), ill. Ings (43.), Adams (57.), Vestergaard (90+2.)

90+5. perc - Walcott lövése messze elkerülte a kaput. Ezzel vége a mérkőzésnek.

90+2. perc - Egyenlít a Southampton! Bertrand szabadrúgását röviden fejelték ki a hazaiak, Walcott visszalőtte a labdát, Vestergaard belecsúsztatott, a játékszer pedig a jobb sarokban kötött ki. 3-3

90. perc - Négy perc a ráadás.

81. perc - Walcott tette középre a labdát, Ings ráfordult a jobbösszekötő helyén, Kepa kiütötte a rövid sarokra tartó próbálkozást.

76. perc - Egy szöglet után a meglepően szabadon hagyott Havertz 8 méterről fejelt kapu fölé.

69. perc - Romeu kapáslövése került jócskán kapu fölé.

59. perc - Újra Chelsea-előny! Werner ugrott ki a jobbösszekötő helyén, középre passzolt Havertznek, a német középpályás pedig a jobb sarokba helyezett. 3-2

57. perc - Egyenlít a Southampton! Zouma rosszul adott haza, Kepa is hibázott, a kapufáról lecsorgó labdát végül Adams bevágta a léc alá. 2-2

54. perc - Kis passzokkal operált a Southampton, végül Ings alig lőtt a jobb sarok mellé.

17:04 - Elkezdődött a második félidő.

45+3. perc - Vége a játékrésznek.

45. perc - Két perc a ráadás.

43. perc - Szépít a Southampton! Havertz veszített labdát a saját térfelén, Adams kiugratta Ingset, a támadó kicselezte Kepát, majd a hálóba helyezett. 2-1

39. perc - Werner ezúttal a jobbösszekötő helyéről lőtt kapu fölé.

31. perc - Egy szögletnél Zouma meglehetősen tisztán ugorhatott fel, McCarthy viszont védeni tudott.

28. perc - Növelte előnyét a Chelsea! Egy előreívelés után Werner beesernyőzte McCarthyt, majd közelről a kapuba fejelt. 2-0

26. perc - Újabb helyzet a Southampton kapuja előtt, de Mount késlekedett az ötösön, és a védők szerelni tudtak.

15. perc - Ez már szabályos, vezet a Chelsea! Werner egy testcsel után nekirontott egymaga a védőfalnak, majd középről estében a hálóba lőtt. 1-0

14. perc - Werner fejelt a hálóba, de minimális lesről tette, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

8. perc - Most Kepának kell védenie, Adams lövését ütötte ki.

3. perc - McCarthy máris munkában, előbb Chilwell, majd Havertz lövését ütötte ki.

16:00 - Elkezdődött a mérkőzés.

Megtekintések száma: 1119 2020-10-17 17:45:53