A Milan az Inter ellen sem fékezett, negyedik idei bajnokiját is behúzta!

Az AC Milan együttese - a duplázó Zlatan Ibrahimovic elévülhetetlen érdemeivel - 2-1-re verte az Intert, a labdarúgó Serie A negyedik fordulójának szombat esti rangadóján. A piros-feketék a svéd csatár korai góljaival kényelmes előnybe kerültek, és bár Antonio Conte csapata még a szünet előtt szépített, és a fordulás után is több helyzete volt a 2-2-höz, a Rossoneri megőrizte soványka fórját, és közel tíz év után győzte le "idegenben" városi riválisát.

LABDARÚGÁS, SERIE A TIM, 4. FORDULÓ

Inter - Milan 1-2 (1-2)

Stadio Giuseppe Meazza, Milánó. Játékvezető: Maurizio Mariani.
Inter: Handanovic - D'Ambrosio, De Vrij, Kolarov - Hakimi, Brozovic (Eriksen, 67.), Vidal (Alexis Sánchez, 83.), Perisic - Barella - Lukaku, Lautaro Martínez.
Vezetőedző: Antonio Conte.
Milan: Donnarumma - Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández - Bennaszer, Kessié (Tonali, 87.) - Saelemaekers (Castillejo, 63.), Calhanoglu, Rafael Leão (Krunic, 62.) - Ibrahimovic.
Vezetőedző: Stefano Pioli.
Gólszerző: Lukaku (29.), illetve Ibrahimovic (13., 16.)

90+6. perc - Vége a találkozónak!

90+6. perc - Martínez csúsztaott Lukakuhoz, ő pedig sarokkal próbálta meg bevenni Donnarumma portáját, de nem tudott túljárni a kapus eszén.

90+3. perc - Lukaku lábában maradt az egyenlítés! Martínez löbbölte be a labdát a belga elé a tizenegyespont és az ötös közé, Lukaku pedig Theo Hernández szorításában centikkel a kapu mellé továbbított, marad az 1-2!

90. perc - Öt perc a hosszabbítás.

90. perc - Alexis Sánchez centerezését Perisic stukkolta a léc fölé.

89. perc - Ibrahimovic ígéretes helyről elvégzett szabadrúgása elsuhant a kapu mellett.

80. perc - Calhanoglu szabadrúgását Kjaer fejelte egyenesen Handanovic kezébe.

74. perc - Lukaku indult el egy lecsorgó labdára, majd elesett a játékszert csak az alapvonalon túlra kísérni óhajtó Donnarumma mellett, ezért pedig Mariani tizenegyest ítélt! A VAR-szobában viszont lest íttéltek, így a játékvezető visszavonta a büntetőt, ami csak azért érdekes, mert Kjaerről került a labda Lukaku elé...

72. perc - Mit puskázott el a Milan?!?! A két csere, Castillejo és Krunic játszottak kicsiben, majd Krunic lőtt - de nem találta el Handanovic portáját.

70. perc - Az utóbbi időben egyáltalán nem folyamatos a játék. Rengeteg a szabálytalanság, sokat állnak az urak, a kapusokat pedig nem tesztelik.

59. perc - Kis híján ott a 2-2! Vidal mélységi beadására Hakimi érkezett az ötösön teljesen egyedül, de ordító ziccerben, estében a kapu mellé bólintott!

56. perc - Rafael Leão tüzelt egy ellentámadás végén, kevéssel a jobb alsó mellé.

47. perc - Egy tetszetős Inter-kontra végén Martínez bombázott csúnyán a lelátóra.

19:06 - Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc  - Vége az első játékrésznek,

45+2. perc - Brozovic sarokrúgását Lukaku csúsztatta kevéssel a kapu mellé.

45. perc - Két perc ráadás következik.

44. perc - Hosszú idő után végre valami: Lukaku lekészítését Martínez szúrta rá egyből, de Donnarumma résen volt, és magabiztosan fogta a bal alsó felé tartó labdát.

32. perc - Hakimi középre tekert labdáját Lautaro Martínez tudta rábólintani, de Kjaer mentett a kapu torkából. Hamar visszaszerezték azonban a labdát a pályaválasztók, és Barella helyzetbe is került, de loövése csemege volt Donnarummának.

Ez volt az első gól az idényben, amit a Milan kapott.

29. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Szépít az Inter! Kolarov kiugratása után Perisic adta középre a labdát, Lukaku pedig senkitől sem zavartatva belsőzött a Donnarumma kivetődése miatt üresen maradt kapuba, 1-2!

Óva intenénk mindenkit, aki most egy kézlegyintéssel elintézné a meccset, mondván, eldőlt: a két gárda legutübbi, februári összecsapásán a félidőben is így álltak a csapatok, ám a Conte-legénység a szünet után 4-2-re fordított, és nyert is...

16. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ott a második! Rafael Leão húzott el D'Ambrosio mellett a bal oldalon, majd tökéletesen centerezett, az érkező Ibrahimovic pedig közelről a kapuba vágta a játékszert, 0-2!

13. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Milan! Calhanoglu passzával Ibrahimovic lépett ki, Kolarov pedig bután felrúgta öt a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt! A labda mögé a sértett állt oda, és bár Handanovic kivédte a mészpontról leadott lövést, a svéd ismétlése már utalt talált a hálóba, 0-1!

10. perc - Eddig jó iramban zajlik a küzdelem a gyepen, és jobbára az Inter dominál, de helyzetet egyelőre sem a "hazai" gárda, sem Stefano Pioli együttese nem tudott még kialakítani.

18:03 - Kezdetét vette a találkozó.

Megtekintések száma: 2017 2020-10-17 19:40:47