A Lazio a Bologna ellen szerezte meg első hazai győzelmét

A Lazio gárdája - gól nélküli első félidőt követően - 2-1-re verte hazai pályán a Bolognát, az olasz labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának utolsó szombati mérkőzésén. A nem túl eseménydús első játékrész után a rómaiak kézbe vették az irányítást, és Luis Alberto, valamint Ciro Immobile révén kétgólos előnyre tettek szert. A hajrában a látogatók még szépítettek, de egyenlítésre már nem futotta erejükből, így a sasok - ha nehezen is, de - nyertek, méghozzá először az Olimpicóban a most futó idényben.

(fotó: Twitter)

LABDARÚGÁS, SERIE A TIM, 5. FORDULÓ

Lazio - Bologna 2-1 (0-0)

Stadio Olimpico, Róma. Játékvezető: Massimiliano Irrati.
Lazio: Reina - Patric, Hoedt, Acerbi - Marusics (Lazzari, 42.), Akpa Akpro, Lucas Leiva (Escalante, 42. (Parolo, 79.)), Luis Alberto (Pereira, 79.), Fares - Correa (Muriqi, 64.), Immobile.
Vezetőedző: Simone Inzaghi.
Bologna: Skorupski - De Silvestri, Danilo, Tomijaszu, Hickey - Orsolini (Vignato, 81.), Soriano, Schouten, Svanberg (Baldursson, 72.), Sansone (Santander, 81.) - Palacio (Barrow, 72.).
Vezetőedző: Szinisa Mihajlovics.
Gólszerző: Luis Alberto (54.), Immobile (76.), illetve (De Silvestri (90+1.)

90+4. perc - Vége a találkozónak.

90+4. perc - Immobile kapkodott el egy kontrát, és emelte rá a labdát majdnem a félpályáról - a próbálkozás kevéssel ment mellé.

90+1. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Szépítenek a vendégek! Orsolini kaparta középre a labdát a bal oldalról, az ötös magaságában lérkező De Silvestri pedig ballal, kapásból a kapu bal oldalába lőtte azt, 2-1!

90. perc - Négy perc a ráadás.

90. perc - Vignato kínálta meg Reinát a tizenhatos előteréből, de a portás állta a sarat, és megint szögletre ütötte a játékszert.

88. perc - Soriano sarokkal továbbtett labdáját Danilo zúdította a lelátóra.

78. perc - Majdnem ott a szépítés: Barrow okos, helyezett kísérletét tenyerelte szögletre Reina.

76. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ott a második! Egy beadást Muriqi fejelt tovább, Fares pedig valahogy estében még középre tette azt, az ott érkező Immobile pedig közelről a hálóba bólintott, 2-0!

72. perc - Egy szöglet után Palacio pörgette fel a játékszert, majd kapura húzta azt, de messze, messze célt téveszett.

69. perc - Orsolini most beadni akart, de élesen beküldött labdája érintés nélkül tekeredett el a kapu előtt.

61. perc - Orsolini végezhetett el szabadrúgást kecsegtető helyről - ballábas lökete a felsőlécről vágódott a játéktéren kívülre.

54. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓL! És ez már érvényes! Luis ALberto szerzett labdát a félpályán, kapura tört, majd a tizenhatoson belülre érve a léc alá zúdította a játékszert, 1-0!

49. perc - Luis Alberto kiugratása után Akpa Akpro került ziccerbe, ám Danilo az utolsó pillanatban utolérte, és hatalmasat mentve szögletre blokkolta a támadó lövését.

21:49 - Kezdetét vette a második félidő.

45+2. perc - Vége az első játékrésznek.

45. perc - Két perc lesz a ráadás.

38. perc - Luis Alberto beadása után Marusics fejelte fel a labdát a levegőbe, ami így Skorupski zsákmánya lett.

32. perc - Palacio vezetgett a játékszert, majd a bal oldalról lőtt - egyenesen az oldalhálóba.

30. perc - Egy sarokrúgás utáni csúsztatást Skorupski szedett fel az utolsó pillanatban Immobile elől.

24. perc - Luis Alberto vette célba a jobb alsót a tizenhatos előteréből, ám Skorupski leért, és szögletre tolta a labdát.

19. perc - Orsolini tologatta addig a labdát, amíg lövőhelyzetbe került, majd ballal tesztelte is Reinát, de a hazai portás könnyedén védett.

16. perc - Luis Alberto húzott befelé balról, majd jobbal tüzelt, jócskán a bal alsó mellé.

13. perc - Svanberg szánta el magát lövésre a körülbelül 25 méterről, és pattogós, helyezett próbálkozása utat talált a jobb alsóba Reina keze mellett. Viszont a vendégek labdaszerzését egy szabálytalanság előzte meg, így a játékvezető - a VAR segítségével - érvénytelenítette a gólt.

20:45 - Elkezdődött a találkozó.