UEFA Európa Liga

Refaelov gólja aranyat ért, az Antwerp legyűrte a Tottenhamet

Az Antwerp együttese 1-0-ra felülmúlta hazai pályán a Tottenhamet, a labdarúgó Európa Liga J csoportjának második fordulójában. A belgák az első játékrészben nagyon meglepték a Spurst, és egy óriási egyéni hiba után a vezetést is megszerezték. A szünetben José Mourinho négyet is cserélt, később pedig Harry Kane is beállt, de a londoniak nem igazán tudtak veszélyeztetni sem, így a nagyon szervezetten futballozó pályaválasztó diadala teljesen megérdemeltnek tekinthető.

LABDARÚGÁS, UEFA EURÓPA LIGA, J CSOPORT, 2. FORDULÓ

Antwerp - Tottenham 1-0 (1-0)

Bosuilstadion, Antwerp. Játékvezető: Maurizio Mariani.
Antwerp: Butez - De Laet, Gelin, Seck - Mijosi (Buta, 58.), Hongla (Verstraete, 69.), Haroun, Jukleröd - Gerkens - Refaelov (Benavente, 88.), Mbokani.
Vezetőedző: Ivan Leko.
Tottenham: Lloris - Aurier, Sánchez, Davies, Reguilón - Lo Celso (Höjbjerg, 46.), Winks - Bergwijn (Lucas Moura, 46.), Dele Alli (Lamela, 46.), Bale (Kane, 58.) - Carlos Vinícius (Szon, 46.).
Menedzser: José Mourinho.
Gólszerző: Refaelov (29.)

90+5. perc - Vége a találkozónak!

90+4. perc - Lucas Moura unta meg a tétlenkedést, és messziről célba vette a kaput, de lövése fölé szállt.

90. perc - Öt perc a hosszabbítás.

89. perc - Winks forgatta meg védőjét a bal oldalon, majd tüzelt, de legfeljebb a lelátó székeit veszélyeztette, a kaput nem.

80. perc - Lassan belépünk az utolsó tíz percbe, és egyre inkább érik a szenzáció. Hiába cserélt José Mourinho a szünetben négyet, és hiába ált be azóta Harry Kane is, inkább az van a levegőben, hogy a piros dresszesek eldöntik a párharcot, mintsem az, hogy a Spurs esetleg egalizál.

72. perc - Óriási helyzet maradt ki!!! Egy szép összjáték után Jukleröd tört kapura senkitől sem zavartatva, majd ahelyett, hogy bevezette volna a labdát a tizenhatoson belülre, vagy Mbokanihoz játszott volna, nagyon csúnyán fölé zúdította a játékszert!

63. perc - Aurier húzott el a jobb oldalon majd középre adott - beadásárül Lamela csak centikkel maradt le.

55. perc - Jukleröd lepte meg Lloris egy nem várt lövéssel, de a francia hálóőr visszanyúlt, és szögletre tornázta a próbálkozást.

54. perc - Mijosi verte meg Sánchezt a bal oldalon, majd remekül tálalt Mbokani elé, ő azonban közvetlen közelről fölévágta a labdát!

46. perc - Winks és Sánchez hibája után Rafaelov tört kapura, de Sánchez az utolsó pillanatban beérte, és szögletre blokkolta a támadó lövését.

19:58 - Kezdetét vette a második félidő.

45. perc - Vége az első játékrésznek.

44. perc - Gerkens remek indítása után Mijosi került ígéretes helyzetbe, de beadása nem jutott el Mbokanihoz, a védők az utolsó pillanatban menteni tudtak. A sarokrúgás után Seck bólintott, de a fejes a kapu felett hagyta el a játékteret.

40. perc - Az utóbbi percekben kissé leült a meccs, a hazaiak őrzik soványka előnyüket, míg a londoniak nem igazán tudnak veszélyeztetni.

32. perc - Bergwijn találta magát szemben a kapuval, így lövésre is szánta el magát, de csúnyán a kapu fölé durrantott.

29. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Vezet az Antwerp! Davies hatalmas hibája után Mbokani vezethette a labdát a kapu felé, tökéletesen centerezett Rafaelov elé, aki egy átvétel után - jobbal - a hálóba bombázta a játékszert, 1-0!

22. perc - Haroun bepasszát Rafaelov pörgette fel magának, majd nagy helyzetben lőtt, de bombája elzúgott a kapu felett.

19. perc - Lo Celso és Bergwijn játszott össze, majd utóbbi lőtt, de lapos, gyengécske próbálkozását Butez simán fogta.

14. perc - Lo Celso tüzelt a tizenhatos előteréből, Butez magabiztosan védett.

13. perc - Jukleröd szögletét Gerkens csúsztatta nem sokkal a kapu bal oldala mellé.

6. perc - Bale kísérletezett messziről, de ballábas lökete semmi veszélyt nem jelentett a hazai kapura.

1. perc - Rafaelov tüzelt messziről, jócskán a léc fölé.

18:57 - Elkezdődött a találkozó.

Megtekintések száma: 714 2020-10-29 21:00:11

01:10 - Sport 24
06:40 - Sport 24
06:50 - S.E.F.T.