A Juventus biztosan győzte le a sereghajtót

A Juventus 3-0-ra legyőzte a Crotonét a Serie A TIM 23. fordulójában. Sokáig nem pörgött teljes fordulatszámon a címvédő, ám az első félidő végén Cristiano Ronaldo kétszer is fejjel volt eredményes. A fordulást követően támadásban maradtak a zebrák, és egy szöglet után Weston McKennie állította be a háromgólos differenciát. A torinóiak ezzel feljöttek a tabella harmadik helyére.

fotó: Reuters

SERIE A TIM, 23. FORDULÓ
Juventus - Crotone 3-0 (2-0)
Helyszín: Torinó, Allianz Stadion. Játékvezető: Valerio Marini
Juventus: Buffon - Danilo, De Ligt, Demiral, Alex Sandro (Frabotta, 86.) - Chiesa (Di Pardo, 86.), Bentancur (Fagioli, 70.), Ramsey (Bernardeschi, 76.), McKennie - Kulusevski (Morata, 76.), Cristiano Ronaldo.
Vezetőedző: Andrea Pirlo.
Crotone: Cordaz - Magallan, Golemic, Luperto (Marrone, 46.) - Pedro Pereira, Messias, Molina (Zanellato, 72.), Vulic, Reca (Rispoli, 67.) - Ounas (Simy, 72.), Di Carmine.
Vezetőedző: Giovanni Stropa.
Gólszerzők: Cristiano Ronaldo (38., 45+1.), McKennie (66.)

90+3. perc - Véget ért a meccs.

90+2. perc - Mckennie majdnem megszerezte ezen a meccsen a második találatát, fejjel azonban nem volt elég pontos az amerikai.

90. perc - Három percet hosszabbított a játékvezető.

86. perc - Simy lövése kerülte el messze Buffon kapuját.

80. perc - Bár Chiesát szabálytalanul állították meg a büntetőterületen belül, ám előtte Morata már lesről indult, így szabadrúgással jöhetett a Crotone.

79. perc - Bernardeschi távoli lövése szállt nem sokkal a kapu fölé.

75. perc - Ronaldót Zanellato akadályozta meg a lövésben, így került a labda Ramsey elé, akinek a lövését végül a vendég portás lábbal hárította.

66. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ott a harmadik torinói találat! Bár úgy tűnt, hogy De Ligt fejesePedro Pereira kezét érintette, ám a labda McKennie előtt maradt, aki védhetetlenül bombázott a kapuba. 3-0.

65. perc - Futószalagon jönnek most a helyzetek! Előbb Cristiano Ronaldo lövését védte lábbal Cordaz, majd ezt követően Alex Sandro kísérleténél zárta remekül az alsó sarkot.

65. perc - Messias lövése már veszélyesebbnek tűnt, mint Recáé, Buffon azonban ezt is magabiztosan hárította.

63. perc - Rögtön a másik oldalon Cristiano Ronaldo került helyzetbe, a lövés pillanatában azonban Magallan kibillentette a portugált az egyensúlyából, a játékvezető azonban nem ítélt büntetőt.

62. perc - Reca lapos lövését fogta könnyedén Buffon.

57. perc - A Juventus nem dőlt hátra a kétgólos előny tudatában, de komolyabb helyzetet még nem dolgozott ki a második játékrészben.

21:50 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+4. perc -
Véget ért az első félidő.

45+2. perc - Rögtön megszerezhette volna harmadik gólját is Cristiano Ronaldo, a portugál azonabn lábbal nem találta el a kaput.

45+1. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kettőre nőtt a Juve előnye. Cristiano Ronaldo távoli bombáját még hárította Cordaz, ám a kipattanót Ramsey szedte össze a bal szélen, majd ívelt egyből középre, a portugál sztár pedig ismét fejjel volt eredményes. 2-0.

45. perc - Négy percet hosszabbított a játékvezető.

45. perc - Messias lövése repült fölé-mellé.

38. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Juventus! Ramsey fejese után ott maradt a labda a Juventusnál, majd Alex Sandro tekert mesterien középre, Cristiano Ronaldónak ez a bólintás pedig rutin munka volt. 1-0.

38. perc - Ramsey fejjel ezúttal már eltalálta kaput, Cordaz azonabn ujjheggyel a felső lécre tolta a kísérletet.

33. perc -
Egy szöglet után Cristiano Ronaldo lövése lepattant a blokkról, így a labda De Ligt elé került, aki csak pár centivel tévesztette el a bal alsó sarkot.

28. perc - Chiesa lapos beadásába Cordaz éppenhogy bele tudott ütni, ezzel pedig megzavarta a remek ütemben érkező Cristiano Ronaldót, aki így nem tudott a kapuba találni.

23. perc - Ismét Ramsey előtt adódott lehetőség, ám ezúttal sem talált kaput.

18. perc - Egy kiváló kontra után Ramsey kerülhetett volna lövőhelyzetbe, a walesi azonban az utolsó pillanatban elveszítette az egyensúlyát, így nem lett komolyabb helyzet a támadásból.

11. perc - Kulusevski kísérlete is elkerülte a Crotone ketrecét.

7. perc - Reca került helyzetbe, miután Danilo elcsúszott, a kapáslövés azonban nem talált kaput.

20:46 - Elkezdődött a mérkőzés.