Röplabda

Döntő szettben gyűrtük le Azerbajdzsánt

A magyar női röplabda-válogatott 3:2-re diadalmaskodott Azerbajdzsánt legjobbjai felett, a szombathelyi rendezésű Savaria Kupa első fordulójában.

Augusztus 18-án kezdődik a női röplabda Európa-bajnokság, melyet ezúttal négy ország, Szerbia, Horvátország, Bulgária és Románia rendez közösen. A magyar válogatott a C jelű kvartettben csap össze Szlovákiával, Svájccal, Olaszországgal, Horvátországgal és Fehéroroszországgal. A csoportmérkőzéseket Zadar városában rendezik meg.

A mieinknek a Savaria Kupa az utolsó komolyabb felkészülési tornája, amit ezúttal Szombathelyen bonyolítanak le. Külön pikantériája a mostani viadalnak, hogy ezúttal négy Eb-résztvevő ország mérkőzik meg egymással, honfitársaink pedig első körben Azerbajdzsánnal néztek farkasszemet csütörtök este.

Az első etapban viszonylag hamar sikerült elhúznunk, és hét góllal is vezettünk, ám az azeriek viszonylag hamar magukra találtak, visszajöttek a szettbe, és 23-23-ra ki is egyenlítettek. Szerencsére azonban le tudtuk zárni a játszmát, így megszereztük a vezetést (25-23). A folytatás már az elejétől kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, és végig nagyon szoros volt, ám a mérleg most nem Jakub Gluszak legénysége felé billent el, így a vendégek egalizáltak (23-25).

A harmadik felvonásban jött egy rövidzárlat, Azerbajdzsán pedig kíméletlenül kihasználta ezt, és nyolc ponttal be is húzta a szettet, komoly lépést téve a győzelem felé. A negyedik játékrész elején is riválisunknak állt a zászló, de sikerült időben rendezni a sorokat, és egy remek hajrával, 25-22-vel a magyar lányok ki is harcolták az aranyjátszmát.

Sétagalopp ott sem várt a mieinkre, sőt, 13-14-nél az azeri lányoknak volt meccslabdájuk, de szerencsére sikerült hárítanunk azt, és a mi második esélyünk kihasználásával lezártuk a találkozót (17-15).