Angol labdarúgás

Lukaku góllal tért vissza, a Chelsea esélyt sem adott az Arsenalnak

A Chelsea együttese - a klubhoz visszatérő Romelu Lukaku, valamint Reece James találatával - 2-0-ra verte idegenben az Arsenalt, az angol labdarúgó-bajnokság második fordulójának fővárosi rangadóján. A Kékek már az első negyedóra végén betaláltak, és onnantól kezdve kontroll alatt tartották a mérkőzést, James gólja pedig tulajdonképpen megpecsételte az Ágyúsok sorsát. Mikel Arteta legénysége a szünet után ment előre becsülettel, de szépítenie sem sikerült, így Thomas Tuchel fiai magabiztos győzelmet arattak a londoni derbin.

LABDARÚGÁS, PREMIER LEAGUE, 2. FORDULÓ

Arsenal - Chelsea 0-2 (0-2)

Emirates Stadium, London. Játékvezető: Paul Tierney.
Arsenal: Leno - Cédric, Holding, Mari, Tierney (Tavares, 66.) - Lokonga, Xhaka - Saka (Aubameyang, 61.), Smith Rowe, Martinelli (Balogun, 79.) - Pépé.
Menedzser: Mikel Arteta.
Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Christensen, Rüdiger - James, Jorginho, Kovacic (Kanté, 72.), Marcos Alonso - Mount (Ziyech, 83.), Havertz (Werner, 89.) - Lukaku.
Menedzser: Thomas Tuchel.
Gólszerző: Lukaku (15.), James (35.)

90+3. perc - Vége a találkozónak.

90. perc - Három perc lesz a hosszabbítás.

87. perc - Havertz guríthatta volna be a harmadik Chelsea-gólt, de kissé könnyelmű volt, így Leno lábbal védeni tudott.

85. perc - Lassan belépünk az utolsó öt percbe, és úgy tűnik, semmi nem fenyegeti a Chelsea diadalát. A Kékek abszolút uralják a játékot, az Ágyúsok pedig már nem tudnak odakerülni a vendégek kapuja elé.

77. perc - Kis híján ott a harmadik! James beadását követően Lukaku fejelt közelről, nagy erejű bólintását azonban Leno óriási bravúrral a felsőlécre tolta!

71. perc - Egy szöglet után Kovacic nézte meg magának a kapu bal oldalát, de csúnyán mellé durrantott.

63. perc - Az imént beálló Aubameyang lőhetett egy kontra végén, de próübálkozása középre ment, így nem okozott gondot Mendynek.

60. perc - Óriási szépítési lehetőség maradt ki! Pépé szögletét Xhaka fejelte vissza középre, ahol az érkező Holding bólintott, centikkel a bal felső mellé!

57. perc - Lukaku lekészítését követően Mount lőhetett szemben a kapuval, de ballábas lökete elgurult a bal kapufa mellett.

52. perc - Saka tűzte rá a labdát a tizenhatos elől - bivalyerős, szitáló lövését Mendy bravúrral tolta a léc fölé.

18:33 - Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc - Vége az első játékrésznek.

45. perc - Két perc ráadás következik.

40. perc - Saka és James akadt össze a tizenhatoson belül, majd a támadó földre került, de a játékvezető és a VAR sem jelzett büntetőt.

35. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Ott a második! Marcos Alonso és Havertz szép összejátéka után Mount ugratta ki Jamest, ő pedig átvette a játékszert, majd a bal felsőbe küldte azt, 0-2!

31. perc - Mount éles szögből leadott, gyengécske kísérlteét fogta könnyedén Leno.

29. perc - Lokonga gondolt egyet, és messziről tüzelt, de próbálkozása semmilyen veszélyt nem jelentett Mendy portájára.

21. perc - James felperdülő beadását Lukaku bólintotta kevéssel a kapu fölé.

Ez volt Romelu Lukaku első gólja tétmeccsen a Cheslea-ben - amikor korábban a klub alkalmazásában állt - 2011 és 2014 között - lehetőséget is alig kapott, a hálót pedig egyszer sem sikerült megzörgetnie.

15. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ez ám a visszatérés! Kovacic pörgette ki a labdát a jovóbb oldalra Jamesnek, ő egy átvétel után laposan középre passzolt, az érkező Lukaku pedig közelről az üres kapuba belsőzött, 0-1!

10. perc - Remek iramban indult a mérkőzés, mindkét gárda eljutott már az ellenfél kapujáig, de az utolsó mozdulatokba eddig rendre hiba csúszott.

17:30 - Kezdetét vette a találkozó.