Angol labdarúgás

A Pool egy ötössel „köszöntötte” a PL-be visszatérő Ranieirit

A Liverpool együttese - a mesterhármast szerző, valamint egy gólpasszt is kiosztó Roberto Firmino vezetésével - 5-0-ra páholta el idegenben a Watfordot, az angol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának nyitó mérkőzésén. Az immáron Claudio Ranieri vezette Darazsak semmilyen ellenállást nem tudtak kifejteni, már a meccs legelején hátrányba kerültek, a szünetben pedig már kettővel égtek. A Mersey-partiak a fordulás után sem lassítottak, Szalah szenzációs gólt szerzett, Firmino pedig meg sem állt háromig - a Vörösök kiütéses sikerrel ugrottak az élre, átmenetileg biztosan.

LABDARÚGÁS, PREMIER LEAGUE, 8. FORDULÓ

Watford - Liverpool 0-5 (0-2)

Vicarage Road, Watford. Játékvezető: Jonathan Moss.
Watford: Foster - Kiko (Ngakia, 56.), Troost-Ekong, Vathcart, Rose - Sarr, Kucka, Sissoko, Masina (Cleverley, 46.) - Cucho - Dennis (Joao Pedro, 70.).
Menedzser: Claudio Ranieri.
Liverpool: Kelleher - Alexander-Arnold (Oxlade-Chamberlain, 65.), Matip, Van Dijk, Robertson (Cimikasz, 67.) - Milner (Williams, 83.), Henderson, Keita - Szalah, Firmino, Mané.
Menedzser: Jürgen Klopp.
Gólszerző: Mané (8.), Firmino (37., 52., 90+1.), Szalah (54.)

90+1. perc - Nincs is tovább, vége a találkozónak.

90+1. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Megvan Firmino mesterhármasa! Williams tört be a tizenhatoson belülre, élesen középre lőtte a labdát, a védők mögül induló Firmino pedig közelről a kapuba passzolt, 0-5!

84. perc - Majdnem ott a szépítés! Joao Pedro visszagurítása után Sarr tüzelt, de Kelleher hatalmasat nyújtózva a kapufára tolta a labdát!

81. perc - Oxlade-Chamberlain beadása után Mané bólintott, de a labda Foster zsákmánya lett.

73. perc - Cucho indult meg a bal oldalon, majd célba vette a porta bal oldalát, de jócskán mellé tekert.

71. perc - Nagyon érik az ötödik, de egyelőre nincs meg: egy keresztpassz után Mané került ordító helyzetbe, de balla, kissé sután a bal alsó mellé gurított.

69. perc - Keita durrantott fölé kissé éles szögből.

63. perc - Alexander-Arnold lökete változtatott irányt Rose-on, és pattogott el centikkel a bal kapufa mellett.

56. perc - Kucka távoli próbálkozását fogta magabiztosan Kelleher.

54. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ez már négy! Szalah hámozta át magát három emberen, egy zseniális csellel elfektette Cathcartot, majd gyönyörűen tekert a kapu jobb oldalába, 0-4!

52. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Vége a dalnak! Robertson indítása után Cathcart mentett becsúszva Szalah elől, de a labda épp Firmino elé csorgott, ő pedig köszönte szépen, és a hálóba küldte azt a tehetetlen Foster mellett, 0-3!

49. perc - Szalah ravasz csavarását védte bravúrral Foster.

13:31 - Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc - Vége az első játékrésznek.

45. perc - Egy perc ráadás következik.

43. perc - Keita gondolt egyet  tizenhatos előterében, és lövésre szánta el magát - a sistergős bomba a felsőlécen megpattanva hagyta el a játékteret.

37. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ott a második! Mané szenzációs megoldása után (a szenegáli lövés helyett nagyon szép passzt adott) Milner került ziccerbe, de önzetlenül középre passzolt, ahol az érkező Firmino az üres kapuba belsőzött, 0-2!

30. perc - Az utóbbi percekben kissé kiegyenlítődött a mezőnyjáték, a hazaiaknak egyre több területe van, de a kapuk egyik oldalon sem forogtak veszélyben.

20. perc - Alexander-Arnold indítása után Szalah lépett ki, de kissé ügyetlenül tolta meg a labdát, így a remek ütemben kimozduló Foster menteni tudott az egyiptomi elől.

12. perc - Robertson lekészítése után Szalah tekert, de Foster oldalra tudta tenyerelni a jobb felső felé tartó játékszert.

8. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Máris vezet a Pool! Szalah verte meg Rose-t a jobb oldalon, majd bal külsővel remekül tálalt a kiugró mané elé, ő pedig állítgatás nélkül a jobb alsóba gurított, 0-1!

Ez volt Sadio Mané 100. találata a Premier League-ben.

13:30 - Kezdetét vette a találkozó.

Megtekintések száma: 1162 2021-10-16 15:09:57