Angol labdarúgás

A Leicester őrült hajrát követően, hatgólos meccsen verte a Man. Unitedet!

A Leicester együttese 4-2-re diadalmaskodott hazai pályán a Manchester United felett, az angol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának rangadóján. Az első félidőben egy-egy bombagólt szereztek a felek, és sokáig úgy tűnt, ezzel akár a végeredmény is kialakulhatott, a 78. és a 91. perc között négy ízben is zördült a háló. Mivel ebből az adok-kapokból a Rókák jöttek ki jobban, ők örülhettek a végén - Brendan Rodgers legényeinek az első kört követően sikerült ismét győztesen elhagyniuk a pályát.

LABDARÚGÁS, PREMIER LEAGUE, 8. FORDULÓ

Leicester - Manchester United 4-2 (1-1)

King Power Stadium, Leicester. Játékvezető: Craig Pawson.
Leicester: Schmeichel - Amartey, Evans (Vestergaard, 88.), Söyöncü - Ricardo Pereira, Tielemans, Soumaré, Castagne - Maddison (Ayoze Pérez, 77.) - Iheanacho (Daka, 77.), Vardy.
Menedzser: Brendan Rodgers.

MU: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw - Pogba, Matics (McTominay, 80.) - Greenwood (Lingard, 80.), Bruno Fernandes, Sancho (Rashford, 65.) - Cristiano Ronaldo.
Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer.

Gólszerző: Tielemans (31.), Söyöncü (78.) Vardy (83.), Daka (90+1.), illetve Greenwood (19.), Rashford (82.)

90+6. perc - Vége a találkozónak.

90+1. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Ezzel alighanem eldőlt! Tielemans balról érkező szabadrúgása valahogy eljutott a hosszún, teljesen üresen érkező Dakahoz, aki pár lépésről nem hibézott, és a hálóba juttatta a labdát, 4-2!

90. perc - Öt perc lesz a hosszabbítás.

88. perc - Lingard tekerése kötött ki Schmeichel karjai között.

83. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Mi van itt?!?!?! Ayoze Pérez kapott indítást a bal oldalon, az alapvonalról középre pöccintette a labdát, Vardy pedig úgy, ahogy jött, kapásból a bal felsőbe küldte azt, 3-2, újra vezetnek a Rókák!

82. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ott az egyenlítés! Rashford kapott szenzációs kiugratást, kapura tört, majd a tizenhatoson belülre érve a léc alá vágta a játékszert, 2-2!

81. perc - Egy szép kontra végén Tielemans passzolt Ricardo Pereirához, ő viszont nagy helyzetben a kapu mellé bombázott.

78. perc - GÓÓÓÓÓÓL! A szöglet után már nem úszta meg az MU! Daka lapos kísérletét De Gea megint hárította, de a kipattanó előbb Ayoze Pérezhez, majd róla Söyöncü elé csorgott, ő pedig közelről a hálóba belsőzött, 2-1!

78. perc - Az imént beállt Daka kis híján egyből betalált, de kiszorított szögből leadott lövését De Gea lábbal védte.

75. perc - Lehet, hogy ez volt a meccslabda! Egy labdaszerzés után Tielemans tört kapura, majd a tizenhatos elé érve célba vette a porta jobb oldalát, de De Gea hatalmasat nyújtózva a kapufára tudta tolni a próbálkozást!

68. perc - Egy tökéletes példa az előbbire: Bruno Fernandes durrantott jócskán mellé ígérestes pozícióból.

65. perc - Az iram továbbra is remek, viszont a kapuk előtt az utóbbi időben nagyon pontatlanok a csapatok, egy-két távoli lövést láthattunk csak, amelyek jobbára csak a labdát elkapó szurkolóknak okoztak örömet...

55. perc - Egy rossz felszabadítás után Matics tüzelt kapsából - sistergős bombája kevéssel szállt fölé.

50. perc - Greenwood két percen belül kétszer is próbálkozott, de lökete mindkét esetben a lelátón kötött ki...

46. perc - Megint Tielemans és Iheanacho játszott össze, majd utóbbi lőtt, de De Gea a helyén volt, és magabiztosan hárított.

17:05 - Elkezdődött a második félidő.

45+4. perc - Egy nem annyira tudatos, de igencsak veszélyes hazai szabadrúgás-variáció után vége az első játékrésznek.

45. perc - Három perc ráadás következik.

39. perc - Tielemans felpasszával Iheanacho tudott kapura fordulni, és ballal lőtt is, de kevéssel célt tévesztett.

31. perc - GÓÓÓÓÓL! Megvan az egyenlítés, ez sem volt csúnya! Iheanacho vette el a labdát a könnyelmű Maguire-től, visszagurított, a tizenhatosánál érlező Tielemans pedig állítgatás nélkül, gyönyörű mozdulattal csavart a jobb felsőbe, 1-1!

28. perc - Sancho húzottn el a bal oldalon, laposan Ronaldo elé tálalt, ő viszont gyengén találta el a játékszert, így Schmeichel védeni tudta a kísérletet.

27. perc - Maddison zseniális átadása után Ricardo Pereira belsőzött keresztbe egyből - a labda centikkel pattogott el a jobb kapufa mellett.

21. perc - Egy hazai tüzijáték végén Vardy próbálkozott, de lapos lövése nem jelentett veszélyt De Gea portájára.

19. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ráadásul nem is kicsi! Greenwood tolta befelé a labdát a jobb oldalon, majd gondolt egyet, és - nagyjából 20 méterről - hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 0-1!

13. perc - Greenwood futott át a hazai térfélen, majd középről tekert - egyenesen Schmeichel ölébe.

10. perc - Több veszélyes támadás után eljutott lövésig is a Leicester: Maddison forgatta meg védőjét, majd éles szögből tüzelt, ám De Gea magabiztosan védett.

16:00 - Kezdetét vette a találkozó.

Megtekintések száma: 2126 2021-10-16 18:00:24