Angol labdarúgás

Megtört Kane gólcsendje, Spurs-siker Newcastle-ben

Nem segített a tulajdonosváltás a továbbra is nyeretlen Newcastle-nek, amely a Premier League 8. fordulójában hazai pályán kapott ki 3-2-re a Tottenhamtől. Harry Kane első gólját szerezte az idényben, nem sikerült Steve Bruce jubileuma, aki 1000. meccsén ült a kispadon menedzserként.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

PREMIER LEAGUE, 8. FORDULÓ
NEWCASTLE - TOTTENHAM 2-3 - ÉLŐ
Newcastle, játékvezető: Andre Marriner
Newcastle: Darlow - Javi Manquillo, Lascalles, Clark, Ritchie - Hayden - Saint-Maximin, Willock (Murphy, 77.), S. Longstaff (Shelvey, 60.), Joelinton - C. Wilson (Fraser, 77.).
Menedzser: Steve Bruce.
Tottenham: Lloris - Emerson, Romero, Dier, Reguilón - Höjbjerg, Skipp - Lucas Moura, Ndombelé, Szon - Kane.
Menedzser: Nuno Espirito Santo.
Gólszerző: C. Wilson (2.), Dier (89.-öngól), ill. Ndombelé (17.), Kane (22.), Szon (45+3.)
Kiállítás: Shelvey (83.)

90+5. perc - Vége a mérkőzésnek.

90. perc - Négy perc a ráadás.

89. perc - Szépít a Newcastle! Egy beívelt szabadrúgást Dier ki akart fejelni, de a térdéről a kapuba pattant a labda. Öngól. 2-3

83. perc - Megfogyatkozik a Newcastle! Shelvey rúgta fel Reguilónt, így megkapta a második sárga lapját.

80. perc - Lucas Moura lövése szállt kapu fölé. Közben Ritchie kezezését vizsgálják, de nem jár tizenegyes.

74. perc - Saint-Maximin a balösszekötő helyéről bombázott az égbe.

Hatalmas labdabirtoklási fölény a Tottenhamnél az elmúlt 10 percben.

70. perc - Egy szöglet után visszaemelt labda Romero elé került, de mielőtt lőhetett volna, elterült a földön.

55. perc - A Tottenham birtokolja a labdát, a Newcastle nem tud veszélyeztetni.

18:57 - Elkezdődött a második félidő.

45+9. perc - Vége a játékrésznek.

45+5. perc - Saint-Maximin lövése kerülte el a kaput.

45+3. perc - Növelte előnyét a Tottenham! Lucas Moura ugratta ki Kane-t, aki középre passzolt, Szon pedig négy méterről a léc alá lőtt. 1-3

45. perc - Hét perc lesz a ráadás.

18:31 - A játékosok már újra a pályán melegítenek.

45+1. perc - Andre Marriner az öltözőbe parancsolja a csapatokat. Még nincs információ a folytatásról.

41. perc - Valaki rosszul lett a lelátón, áll a játék.

39. perc - Szöglet után Lucas Moura hat méterről a felső lécre fejelt.

31. perc - Wilson okosan középre passzolt labdájáról csak centikkel maradt le az ötösön Saint-Maximin.

Javi Manguillo lába tartotta játékban Kane-t, aki ezzel megszerezte első gólját az idei PL-idényben.

22. perc - Már a Spurs vezet! Kane kapott egy remek kiugratást a leshatáron, elemelte a labdát Darlow mellett, amely a hálóba pattogott. Az asszisztens beintette a lest, de a videózás után a játékvezető megadta a találatot. 1-2

17. perc - Egyenlít a Tottenham! Reguilón gurított középre, a tizenhatosnál Ndombelé érkezett, és a bal sarokba tekert. 1-1

15. perc - A gól óta mezőnyben folyik a játék, nem forognak veszélyben a kapuk.

2. perc - Máris vezet a Newcastle! Javi Manquillo beadását Wilson Romero mellől fejelte a kapbua. 1-0

17:30 - Elkezdődött a mérkőzés.