Muguruza a negyeddöntőben búcsúzott

Garbine Muguruza két szettben vereséget szenvedett a Sydneyben zajló WTA-torna negyeddöntőjében Darija Kaszatkinától. Anett Kontaveit és Barborá Krejciková bejutott a négy közé.

A korábbi világelső Garbine Muguruzuának Jekatyerina Alekszandrova legyőzése után újabb orosz riválissal kellett összecsapnia, ezúttal a két kétszettes győzelmet arató Darija Kaszatkina volt az ellenfele.

Kettejük korábbi öt meccséből hármat is megnyert a spanyol, most azonban a nyitó szettben Kaszatkina tudott brékelni 2:2 után, ezzel pedig játszmaelőnybe is került. A második felvonásban az első öt játékban fogadóként jeleskedtek a felek, a brékelőnybe került Kaszatkina ezután már hozta az adogatásait, és két szettben kiharcolta az elődöntőt, ahol Paola Badosa lesz az ellenfele.

Anett Kontaveit úgy jutott a négy közé, hogy Onsz Dzsabur az első szett után feladta a meccset, míg Barborá Krejcikovának nem okozott gondot Caroline Garcia legyőzése.