Angol labdarúgás

Az Arsenal tíz emberrel is kihúzta ikszre az Anfielden

Gól nélküli döntetlenre végzett egymással a Liverpool és a Granit Xhaka kiállítása miatt a 24. perctől emberhátrányban futballozó Arsenal, az angol Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén.

A Liverpool-Arsenal mérkőzést eredetileg a visszavágónak szánták az angol Ligakupa elődöntőjében, de a múlt heti pozitív koronavírus-tesztek miatt a liverpooliak edzőközpontját lezárták. Utólag kiderült, hogy a pozitív minták jelentős része téves volt. A döntés értelmében így Liverpoolban játszották az első meccset, amelyre mindkét csapat eléggé tartalékosan kényszerül felállni, hiszen a sérülések és betegségek mellett az Afrika Kupa is beleszólt az összeállításokba.

Azért is tudtuk ezt ilyen részletesen taglalni, mert maga az összecsapás nem hozott sok izgalmat. Az első félidőben azért történt ez-az, de az sem a focira emlékeztetett: a 24. minutumban Jota kapott hosszú indítást, ám Xhaka gyomron rúgta a támadót, amiért a játékvezető egyből piros lapot mutatott fel neki. Ezután rengeteget kellett várni igazi gólhelyzetre, a szünetig nem is igazán jegyezhettünk fel ilyet.

A folytatásban aztán meglepő módon az Arsenal köszönhetett volna be, ám Saka lövését Alisson bravúrral védte a 71. percben. Az utolsó pillanatokban aztán a Vörösök is eldönthették volna a csatát, ám Minamino ordító ziccerben csúnyán fölé durrantott. A vége így 0-0 lett, a felekre nagyon izgalmasnak és kiélezettnek tűnő visszavágó vár Londonban, melyen eldől, melyik gárda lesz a Chelsea ellenfele a fináléban.