Angol labdarúgás

Az Arsenal legyőzésével tartotta életben BL-álmait a Spurs

A Tottenham együttese Harry Kane duplájával és Szon Hung Min góljával 3-0-ra nyert hazai pályán a Rob Holding kiállítása miatt már a 33. perctől emberhátrányban játszó Arsenal ellen, a Premier League 22. fordulójából elhalasztott mérkőzésén. A sikernek köszönhetően Antonio Conte csapata egy pontra megközelítette a negyedik helyen álló ágyúsokat.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

PREMIER LEAGUE, 22. FORDULÓ
Tottenham - Arsenal 3-0 (2-0)
Helyszín: Tottenham Hotspur Stadion, London. Játékvezető: Paul Tierney.
Tottenham: Lloris - Sánchez, Dier, Davies (Rodon, 82.) - Emerson, Bentancur, Höjbjerg, Sessegnon - Kulusevski (Moura, 72.), Szon (Bergwijn, 72.) - Kane.
Menedzser: Antonio Conte.
Arsenal: Ramsdale - Cédric, Holding, Gabriel (Nuno Tavares, 76.), Tomijaszu - Elneny, Xhaka - Saka, Ödegaard, Martinelli (Smith Rowe, 64.) - Nketiah (Lacazette, 73.).
Menedzser: Mikel Arteta.
Gólszerző: Kane (22. - 11-esből, 37.), Szon (47.)

20. Norwich City 36 5 6 25 22–78 –56  21

90+3. perc - Vége a találkozónak!

90. perc - Két perc a ráadás.

80. perc -
Nuno Tavares adott középre balról, az érkező Ödegaard kapásból lőtt 17-ről, Lloris azonban remekül hárított.

72. perc - Ödegaard próbálkozott távolról, ám a labda csúnyán kapu fölé szállt.

62. perc - Most Kane tüzelt jó 25-ról, Ramsdale azonban szögletre tolta labdát.

59. perc - Kane ívelt középre balról, a bemozduló Emerson fejelt kapura, Ramsdale azonban nagyot védett.

47. perc - Góóóól, ott a harmadik! Kane került helyzetbe, ám előle Gabriel még elpöckölte a labdát, ami azonban pont Szon elé került, a dél-koreai támadó pedig jobbal, kapásból lőtt a bal felsőbe! 3-0!

21:47 - Elkezdődött a második játékrész!

45+3. perc - Vége az első félidőnek!

45. perc - Két perc a ráadás.

43. perc -
Nketiah tekert kapura, kissé balról 16-ról, Lloris azonban szép vetődést követően tolta szögletre a labdát.

37. perc - Góóóóól, már kettővel vezet a Spurs! Szon szögletét követően Bentancur csúsztatott a hosszú sarok felé, ahol érkezett Kane, és előrevetődve, közvetlen közelről a kapuba fejelt! 2-0!

33. perc - Hoppá, megfogyatkozik az Arsenal! Holding nyomott egyet oda könyökkel Szonnak, amiért a játékvezető sárgát adott az angol hátvédnek, de ez már neki a második volt, miután hét perccel korábban már begyűjtött egyet!

27. perc -
Szon passza után Kane cselezett, majd jobbal lőtt 15-ről, Tomijaszu remekül lépett közbe,majd pedig Emerson próbálkozott, ebbe pedig Gabriel lépett közbe.

22. perc - Góóóóól, vezet a Tottenham! Kane nagyon magabiztosan helyezett a bal alsóba! 1-0!

21. perc - Büntetőt kap a Tottenham! Kulusevski beadása után Szont lökte el Cédric a 16-oson belül, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt!

4. perc -
Egy labdaszerzés után Ödegaard lőtt ballal, a megpattanó labdát azonban könnyedén fogta Lloris.

20:45 - Elkezdődött a 191. észak-londoni derbi!

12:45 - Labdarúgás
Premier League, Southampton - Liverpool, ism.
19:25 - Vízilabda
férfi Bajnokok Ligája, Genesys OSC Budapest - BVK Crvena Zvezda, ism.
20:40 - Sport 24
ÉLŐ 20:55 - Röplabda
CEV Röplabda Bajnokok Ligája, férfi döntő, Trentino Itas - Kedzierzyn Kozle
ÚJ 23:30 - Labdarúgás
CEV Röplabda Bajnokok Ligája, női döntő, Conegliano - VakifBank Istanbul, felv.
06:05 - Labdarúgás
Ligue 1, körkapcsolás, Marseille - Strasbourg, Lens - Monaco, Lille - Rennes, ism.
08:35 - Sport 24
08:45 - Labdarúgás