További labdarúgás

A horvátok idegenben tréfálták meg a franciákat

A horvát labdarúgó-válogatott - Luka Modric büntetőjével - meglepetésre 1-0-ra diadalmaskodott Franciaország ellen, a Nemzetek Ligája A-divíziójának 4. fordulójában, az 1. csoportban. A négyes Dánia vezeti, amely 2-0-ra nyert odahaza Ausztria ellen.

A 2018-as világbajnok eddig finoman szólva sem muzsikált fényesen az NL idei kiírásában. A gallok az első körben otthon kaptak ki 2-1-re a dánoktól, majd idegenben ikszeltek a horvátokkal, úgy, hogy egészen a hajráig vezettek, ezt pedig egy újabb d9ntetlen követte, méghozzá Ausztria ellen. Didier Dechamps legényeinek tehát fel volt adva a lecke, és a gárda egyértelműen három pontért lépett pályára a dalmátok ellen.

Nem mondhatjuk, hogy Franciaország számára ideálisan indult volna a találkozó, hiszen a vendégek már a negyedik perc végén büntetőhöz jutottak, méghozzá Konaté szabálytlanságát követően. A mészpontra letett labda mögé Modric állt oda, és akárcsak pár napja, Splitben, most is higgadtan értékesítette a 11-est. Ez megnyugtatta a horvátokat, akik a szünetig nem is engedtek komoly helyzetet ellenfelüknek, így a félidőben teljesen megérdemelten vezettek.

A folytatásban a pályaválasztó mindent megtette azért, hogy valahogy legalább ikszre mentse a csatát, és több lehetősége is volt, melyek közül a legnagyobbakat talán Mbappé puskázta el. A franciák igyekezetük ellenére nem tudtak egalizálni, így a vége 0-1 lett, Ez pedig azt jelenti, hogy a hazaiak továbbra is nyeretlenek, és az 1. csoport utolsó helyén állnak, míg Horvátország fellépett a második pozíciób, a kvartettet vezető, hétfő este az osztrákokat 2-0-val hazaküldő Dánia mögé.