További labdarúgás

Gólgazdag meccsen aratott sima győzelmet Németország

A német labdarúgó-válogatott 5-2re győzött Olaszország legjobbjai ellen a Nemzetek Ligája A-divíziójának negyedik fordulójában, a 3. csoportban.

fotó: Reuters

Németország eddig három meccset játszott a Nemzetek Ligájában, és mindhárom 1-1-re végződött. Olaszország eddig öt pontot gyűjtött az idei kiírásban, hármat sajnos Magyarország ellen, egyet-egyet pedig a németek, illetve az angolok ellen.

Jól kezdte a meccset a Nationalelf, ugyanis már a 10. percben megszerezte a vezetést Joshua Kimmich révén. A félidő hosszabbításában óriási lehetőség adódott a hazaiak előtt, hogy biztosan ne legyen ez a meccs is 1-1, ugyanis büntetőhöz jutottak. A tizenegyest Ilkay Gündogan értékesítette magabiztosan, így megnyugtató előnnyel vonulhattak az öltözőbe Manuel Neuerék.

A második játékrészt is remekül kezdték a németek, hiszen Thomas Müller tökéletesen eltalált lövésével már 3-0 állt a Borussia-Park eredményjelzőjén. A hazaiak nem húzták be a kéziféket, és két perc alatt berámoltak újabb két találatot.

Előbb egy sakk-mattig kijátszott támadás végén Werner volt eredményes, majd ezt követően ismét jókor volt jó helyen a Chelsea csatára, és egy óriási védelmi hibát követően.

Az Eb-címvédő még a hajrában rúgott kettőt, de a németek ezt aligha bánták. Hansi Flickék így a második helyet foglalják el a tabellán, a szintén fényes diadalt arató magyarok mögött.