Fél lábbal fináléba lépett a Juve - VIDEÓKKAL

A címvédő Juventus együttese Gonzalo Higuaín találatával 1-0-ra diadalmaskodott az Atalanta otthonában, a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. Az argentin gólzsák már a harmadik minutumban eredményes volt, ám az első félidő derekán Alejandro Gómez büntetőből egyenlíthetett volna, de a hétvégén a 40. életévét betöltő Gianluigi Buffon hárította a tizenegyest. A meccs hátralévő részében a zebrák kontrollálták a játékot, és bár a hazaiak a végén nyomtak, nem jött össze az egyenlítés. Ez pedig azt jelenti, hogy Massimiliano Allegri csapata története során először nyert Coppa Italia-meccset Bergamóban, és hatalmas lépést tett a döntőbe jutás felé.

LABDARÚGÁS, COPPA ITALIA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Atalanta - Juventus 0-1 (0-1)
Stadio Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo. Játékvezető: Paolo Valeri.
Atalanta: Berisha - Tolói, Palomino, Masielo - Hateboer, De Roon, Freuler, Castagne - Cornelius (Ilicic, 46.), Cristante (Barrow, 77.), Gómez (Petagna, 82.).
Vezetőedző: Gian Piero Gasperini.
Juventus: Buffon - De Sciglio, Benatia (Barzagli, 82.), Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanic (Bentancur, 90.), Matuidi - Douglas Costa (Bernardeschi, 63.), Higuaín, Mandzukic.
Vezetőedző: Massimiliano Allegri.
Gólszerző: Higuaín (3.)

95. perc - Vége a találkozónak.

90. perc - Öt perc hosszabbítás következik.

88. perc - Micsoda hazai tüzijáték! Barrow megpattanó indítása Hateboer elé került, aki nagy helyzetben lőtt, de Buffon hatalmasat védett. A kipattanót Petagna gyűjtötte be, majd Castagne elé tálalt, az ő bombáját azonban blokkolták a védők!

84. perc - Higuaín brusztolta ki magának a lövőhelyzetet egy bedobás után, de jobblábas lökete elpattogott a jobb alsó mellett.

80. perc - Beléptünk az utolsó tíz percbe. Az Atalanta igyekszik nagyobb tempót diktálni, de az előnyének megtartására törekvő Juve ellen ez egyelőre kevés - még a helyzetek kialakításához is...

70. perc - Az utóbbi időben igencsak visszaesett a színvonal, a kapuk még elvétve sem forogtak veszélyben...

63. perc - Pjanic szabadrúgása - amely lehet, hogy inkább csapattársait kereste - elsuhant a bal kapufa mellett.

55. perc - Úgy tűnik, a játékrész elején látott bergamói lendület után a zebrák rendezték soraikat, és újból kézbe vették a mérkőzés irányítását.

48. perc - Megint Gómez adott munkát Buffonnak: a hazaiak támadója ezúttal balról lőtte be a játékszert, de a rutinos kapus időben kapcsolt a lecsúszott labdára, és kitenyerelte azt a léc alól.

46. perc - Gómez cselezte el magát lövőhelyzetig, de gyenge próbálkozását könnyedén védte a vendégek hálóőre.

21:54 - Kezdetét vette a második félidő.

45+2. perc - Vége az első játékrésznek.

45. perc - Két perc ráadás következik.

39. perc - Megint Mandzukic és Matuidi játszott össze, és ezúttal is a gall játékos lőhetett, de bombájába Tolói belevetődött, így a kísérlet szögletre pattant.

36. perc - Ismét egy tetszetős Juve-akció! Higuaín belőtt labdáját Mandzukic készítette le Matuidinek, a francia állítgatás nélkül vette célba a kaput, de fölé durrantott.

29. perc - Gyönyörű támadás végén De Sciglio gurította vissza a labdát az érkező Higuaín elé, ő nagyjából 17 méterről, egyből lőtt - nem sokkal fölé.

25. perc - Óriási lehetőséget szalasztott el az Atalanta! Cornelius továbbtett labdája Benatia kezében akadt el a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig - a videobíró segítségével - tizenegyest ítélt! A büntetőhöz Gómez állt oda, ám a bal alsóba tartó lövését Buffon hatalmas bravúrral hárította! Marad a 0-1!

15. perc - A labda többet van a torinóiaknál, akik uralják is a játékot, de az utóbbi percekben nem láthatott újabb helyzetet a publikum - egyik oldalon sem.

8. perc - Hateboer beadásába Freuler tudott beleérni fejjel, de próbálkozása semmilyen veszélyt nem jelentett a hétvégén 40. születésnapját ünneplő Buffon kapujára.

3. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Erre nem kellett sokat várni! Egy labdavesztést követően Palomino csúszott el, így Higuaín törhetett kapura, bevezette a játékszert a tizenhatoson belülre, majd higgadtan a bal alsba passzolt, 0-1!

2. perc - Higuaín kapott labdát a bal oldalon, majd éles szögből megpróbálta meglepni Berishát, a hálóőr azonban résen volt, és lábbal védte az argentin lövését.

11:00 - Labdarúgás
angol Ligakupa, elődöntő, első mérkőzés, Manchester United - Manchester City, ism.
12:50 - A nap hőse
13:00 - Sport 24
13:05 - Labdarúgás
Premier League, Everton - Newcastle, ism.