Higuaín hármat, a Juventus hetet rúgott a Sassuolónak

Fölényes, 7-0-s győzelmet aratott a Juventus a Sassuolo felett az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában. A gólcsapot Alex Sandro nyitotta meg, majd Sami Khedira duplázott, és végül Miralem Pjanic bomba találatával alakult ki a négygólos torinói előny az első félidőt követően. A második játékrész Gonzalo Higuaínról szólt, aki háromszor is betalált a vendégek hálójába, kialakítva ezzel az idei szezon legnagyobb különbségű győzelmét. Ezzel a diadallal a „zebrák" estig biztosan a tabella élére álltak.

A MECCS GÓLJAI:

SERIE A TIM, 23. FORDULÓ
Juventus - Sassuolo - 7-0 (4-0)
Helyszín: Torino, Allianz Stadion. Játékvezető: Pierro Giacomelli.
Juventus: - Buffon - De Sciglio, Chiellini, Rugani (Benatia, 46.), Alex Sandro - Khedira (Stuaro, 46.), Matuidi (Marchisio, 26.) - Bernardeschi, Pjanic, Mandzukic - Higuaín.
Vezetőedző: Massimiliano Allegri.
Sassuolo: Consigli - Pol Lirola, Lemos, Acerbi, Peluso - Missiroli, Magnanelli, Duncan - Berardi (Matri, 59.), Babacar (Ragusa, 81.), Politano (Biondini, 64.).
Vezetőedző: Giuseppe Iachini.
Gólszerzők: Alex Sandro (9.), Khedira (24., 27.), Pjanic (38.), Higuaín (63., 74., 83.)

90. perc - Véget ért a találkozó.

83. perc - GÓÓÓÓÓL! Megvan a mesterhármas Higuaínnak! Bernardeschi ugratta ki nagyszerűen a torinóiak kilencesét, a rutinos támadó pedig higgadtan emelte át a játékszert a kimozduló Consigli felett. 7-0.

76. perc -
Higuaín hajtott a mesterhármasért, lövése viszont fölé szállt.

74. perc - GÓÓÓÓÓL! Higuaín duplázik! A csereként beálló Marchisio hozta kihagyhatatlan helyzetbe az argentin csatárt, aki Consigli mellett elvitte a labdát, és az üres kapuba gurította a játékszert. 6-0.

69. perc -
Bernardeschi lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret.

63. perc - GÓÓÓÓÓL! Higuaín nagyszerűen fordult le a védőjéről és védhetetlenül bombázott a hosszú alsó sarokba. 5-0.

60. perc -
Bernardeschi kísérletezett újra, a vendégek hálóőre azonban ismét a helyén volt.

47. perc - Bernardeschi próbálkozott a tizenhatos vonaláról, Consiglinek kellett védenie.

16:05 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+1. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Egy percet hosszabbított a játékvezető.

40. perc - Higuaín bal lábas lövése kerülte el a kaput.

38. perc - GÓÓÓÓÓL! Ott a negyedik! Khedira ezúttal az előkészítő szerepében jeleskedett, Pjanic pedig kb 22 méterről védhetetlenül tüzelt a hálóba. 4-0.

36. perc -
Pol Lirola tüzelt kiszorított helyzetből, Buffon azonban védeni tudott.

34. perc - Bernardeschi szabadrúgása a nézők között kötött ki.

27. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Gyakorlatilag eldőlt a meccs. Khedira kapott remek passzt Pjanictól, a német középpályás pedig higgadtan gurította el a labdát Consigli mellett. 3-0

24. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Növeli előnyét a Juve! Ismét egy sarok rúgás előzte meg a gólt: Alex Sandro csúsztatta tovább a beadást, Khedira pedig az üres kapuba belsőzte a játékszert. 2-0.

22. perc -
A vezető találat óta a torinóiak birtokolják többet a labdát, azonban helyzetet nem igen dolgoztak ki.

9. perc - GÓÓÓÓÓL! Vezet a Juventus! Egy szögletet követően hatalmas kavalkád alakult ki a Sassuolo kapuja előtt, Alex Sandro pedig öt méterről védhetetlenül bombázott a hálóba. 1-0.