Félgőzzel is nyert a Napoli - VIDEÓKKAL

Visszavette az első pozíciót a tabellán a Napoli, miután 1-0-ra legyőzte a SPAL együttesét az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. A déliek már a hatodik percben vezetést szereztek Allan révén, és ekkor úgy tűnt, hogy gólzáporos mérkőzésre számíthatunk. Ezt követően viszont több (szabályos) találat már nem született a mérkőzésen, de a hazaiak így sem szomorkodtak, hiszen zsinórban a kilencedik győzelmüket aratták a Serie A-ban, mellyel továbbra is az élen tanyáznak a pontvadászatban.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA:

SERIE A TIM, 25. FORDULÓ
Napoli - SPAL 1-0 (1-0)
Helyszín: Nápoly, San Paolo. Játékvezető: Claudio Gavillucci
Napoli: Reina - Hysaj, Raúl Albiol, Koulibaly Mário Rui - Allan, Jorginho (Diawara, 90+1.), Hamsik (Zielinski, 71.) - Callejón (Rog, 87.), Mertens, Insigne.
Vezetőedző: Maurizio Sarri.
SPAL: Meret - Salamon, Felipe, Vicari - Lazzari, Schittarella, Viviani, Grassi (Floccari, 75.), Dramé (Costa, 62.) - Kurtic - Antenucci (Paloschi, 82.).
Vezetőedző: Leonardo Semplici.
Gólszerző: Allan (6.)

90+5. perc - Véget ért a találkozó.

90+3. perc - Rog lövése szállt fölé.

90. perc - Öt percet hosszabbított a játékvezető.

81. perc - Insigne tört be a bal szélről a kapu irányába, lövése viszont a kapu mellett hagyta el a játékteret.

78. perc - Egy szabadrúgás után Mertens zörgette meg az ellenfél hálóját, a hazai drukkerek balszerencséjére ez viszont csak oldalról sikerült.

73. perc - A csereként beállt Zielinski került lövőhelyzetbe egy nagyszerűen összjáték után, de a lengyel kísérlete nem jelentett veszélyt a kapura.

62. perc - Allan beadását Hamsik csúsztatta a hálóba, de a videóbíró segítségével újra nézték a szituációt, és azt követően les miatt érvénytelenítette a játékvezető a szlovák gólját. Marad az 1-0.

59. perc - Jorginho tüzelt kiszorított helyzetből, de lövése erősre sikeredett, így Meret csak szögletre tudta ütni a labdát.

57. perc - A fordulás óta a Napoli birtokolja többet a labdát, de igazi helyzetet nem dolgoztak ki a hazaiak.

16:05 - Kezdetét vette a második félidő.

45+1. perc
- Véget ért az első játékrész.

45. perc - Egy percet hosszabbított a játékvezető.

44. perc - Rögtön érkezett a válasz az előző helyzetre: Hamsik lövését ütötte ki oldalra Meret.

43. perc - Viviani távoli lövése középre tartott, így Reina gondnélkül tudott védeni.

30. perc - Mertens kísérletét egy hazai védő blokkolta, majd a lecsorgó labdát Hamsik bombázta fölé.

26. perc - Mertens egy remek csellel tört be a kapu felé, de a lövését gond nélkül hárította a vendégek portása.

19. perc - Hamsik bal lábas bombája a kapu fölött hagyta el a játékteret.

13. perc - Koulibaly futott fel a támadással, távoli bombája viszont mellé szállt.

9. perc - Hamsik beadását követően Callejón tüzelt kapásból, Meret azonban hárítani tudta a spanyol löketét.

6. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Napoli! Allan passzolt Mertensnek, aki egyből vissza is tette a labdát, majd a brazil középpályás Callejónnal csinált meg egy kiskényszerítőt, mely után magabiztosan gurította el a labdát a kimozduló Meret mellett. Gyönyörű támadás után 1-0.

4. perc -
Insigne ezúttal közelebb állt a gólszerzéshez, de a kapufáról kifelé pattant a lövése.

2. perc - Insigne tekerése kerülte el Meret kapuját.

09:00 - Labdarúgás
spanyol Szuperkupa, elődöntő, Valencia - Real Madrid, ism.
10:50 - Sport 24
10:55 - Labdarúgás
spanyol Szuperkupa, elődöntő, Barcelona - Atlético Madrid, ism.
12:45 - Labdarúgás
spanyol Szuperkupa, döntő, Real Madrid - Atlético Madrid, ism.
15:25 - Sport 24
15:35 - A nap hőse
15:45 - S.E.F.T.
15:55 - Labdarúgás
angol Ligakupa, elődöntő, 1. mérkőzés, Manchester United - Manchester City, ism.
ÉLŐ 17:45 - Sport 24
ÉLŐ 18:00 - Kosárlabda